نسخه چاپی

میزان فقر كودكان در آلمان شرم آور است

رئیس اتحادیه حمایت از كودكان آلمان میزان فقر كودكان در این كشور را شرم آور توصیف كرده و از دولت آینده خواست رویكرد دوستانه تری در قبال این قشر ضعیف جامعه در پیش گیرد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، "هاینز هیلگر"، رئیس اتحادیه حمایت از کودکان آلمان در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی "پاسایر نوسه پرسه "، از دولت آینده آلمان خواست رویکرد دوستانه تری را در قبال کودکان در پیش گیرد. وی میزان فقر کودکان در آلمان را بی شرمانه دانست.

وی در ادامه درباره گزارش اخیر موسسه برتلزمن که گفته بود فقر، مدت طولانی در آلمان با کودکان فقیر همراه خواهد بود اظهار داشت: این مهم است که حالا برای اولین بار این مسئله مورد بررسی قرار گرفته و مستند شده است. البته اینکه کودکان اغلب در دام فقر گرفتار شده و از شرایط نامطلوب آن خارج نمی شوند یک واقعیت غم انگیز از مدتها شناخته شده است که همکاران ما در موسسات مختلف سال هاست در این باره گزارش می دهند. این یک سند و گواهی فقر در کشور ما نه تنها برای ائتلاف بزرگ بلکه دولت های قبل از آن است. هیچ یک از این دولت ها به صورت جدی به این موضوع نپرداخته و آن را مورد بررسی قرار نداده اند.

هیلگر در ادامه درباره انتظاراتش از دولت آینده آلمان نیز گفت: در برنامه های انتخاباتی احزاب این طرح قرار دارد که بهترین راه برای خروج کودکان از فقر این است که والدین آن ها را سر کار ببریم. اما واقعیت این است که از حدود 2.7 میلیون کودک در فقر حدود 1.5 میلیون نفر نزد والدینی زندگی می کنند که روزانه کار می کنند اما به اندازه کافی به دست نمی آورند تا احتیاجات فرزندان خود را برآورده کنند. پس باید خیلی چیزها تغییر کند. ما به کاهش مالیات برای خانواده های کم درآمد و با فرزند نیاز داریم.

بر اساس بررسی اخیر موسسه "برتلزمن"، بیش از حدود یک پنجم کودکان آلمانی مدتی طولانی تر از پنج سال زندگیشان را در فقر طولانی مدت زندگی می کنند. برای 10 درصد دیگر کودکان جمهوری فدرال آلمان نیز فقر حداقل یک پدیده در یک دوره زمانی است.

"جورج دروگر"، از اعضای هیات رئیسه موسسه برتلزمن در این باره می گوید که فقر کودکان در آلمان یک شرایط طولانی مدت است و کسی که یک بار فقیر است مدت زمان طولانی در این وضعیت باقی می ماند. خانواده های بسیار کمی می توانند خود را از این معضل رها کنند.

۱۳۹۶/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...