نسخه چاپی

دمشق: رقه همچنان یك شهر اشغال شده است

وزارت خارجه سوریه تأكید كرد كه شهر رقه همچنان یك شهر اشغال شده به حساب می‌آید و تنها زمانی كه ارتش سوریه وارد آن شود، می‌توانیم آن را آزاد شده بدانیم.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که شهر رقه همچنان یک شهر اشغال شده به حساب می‌آید و تنها زمانی که ارتش سوریه وارد آن شود، می‌توانیم آن را آزاد شده بدانیم.

منبعی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: ادعاهای آمریکا و هم پیمانانش درباره آزادی شهر رقه از دست داعش تنها اکاذیبی است که هدف آن منحرف کردن افکار عمومی جهان از جنایت‌هایی است که این ائتلاف و مزدورانش در استان رقه انجام داده‌اند.

این مسئول گفت: شهر رقه اشغال شده به حساب می‌آید و تنها زمانی که ارتش سوریه وارد آن شود، می‌توانیم آن را آزاد شده بدانیم. ارتش و هم پیمانانش کسانی هستند که با داعش و گروه‌های مسلح هم پیمانش می‌جنگند.

این منبع تأکید کرد: سوریه از جامعه جهانی و تمامی مدافعان حقوق بشر می‌خواهد جنایت‌های آمریکا و مزدورانش را رسوا کرده و از این کشور بخواهند به قطعنامه‌های شورای امنیت احترام بگذارد؛ قطعنامه‌هایی که از همگان می‌خواهد به وحدت و تمامیت ارضی سوریه و انحلال این ائتلاف غیرقانونی پایبند باشند.

این منبع در ادامه افزود دمشق تخمین می‌زند بیش از ۹۰ درصد از شهر رقه در بمباران‌های وحشیانه و عامدانه ائتلاف آمریکایی نابود شده و به رغم این بدبختی آمریکا و ائتلافش جشن به اصطلاح آزادی رقه را بر روی اجساد قربانیانشان برگزار کردند.

نیروهای سوریه دموکراتیک که مورد حمایت آمریکا هستند اخیرا بعد از ماه‌ها جنگ علیه داعش توانستند وارد شهر رقه شوند.

۱۳۹۶/۸/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: