نسخه چاپی

احمدی نژاد: شرایط فعلی جهان دوام ندارد

رییس‌جمهور با بیان اینكه شرایط پیچیده و امروز جهان، شرایط سختی است كه در آن همه ملت‌ها تحت فشار برآمده از سیاست‌هایی هستند كه نقشی در آن ندارند، تصریح كرد: شرایط فعلی جهان دوام نداشته و قابل قبول نیست و باید به سرعت به نظمی عادلانه و انسانی تغییر كند كه در آن همه انسان‌ها احساس امنیت و آرامش داشته باشند و صلح، امنیت و پیشرفت برای همگان باشد.

به گزارش نمابه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار «هاری کمرانین» سفیر جید فنلاند، اظهار داشت: روابط انسانی میان دو ملت ایران و فنلاند فصل مشترک و عامل پیوند دو کشور است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه روابط دولت‌ها و ملت‌های جمهوری اسلامی ایران و فنلاند همواره مثبت بوده است، گفت:‌ تهران علاقه‌مند است که همه کشورهای جهان روابط رو به رشد و مستحکمی با یکدیگر داشته باشند و معتقدیم در عرصه بین‌الملل اصل بر روابط حسنه و سازنده است.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: رسیدن به چنین شرایطی تنها با مشارکت همه ملت‌ها امکان تحقق دارد و همه باید برای اصلاح وضع موجود کمک کند.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: مطمئناً جمهوری اسلامی ایران و فنلاند در ساختن نظم نوین آینده جهان می‌توانند همکاری‌های گسترده‌ای با یکدیگر داشته باشند.

دکتر احمدی‌نژاد همچنین با تأکید بر گسترش مناسبات دوجانبه میان ایران و فنلاند گفت: هیچ مانعی برای ارتقاء سطح روابط دو کشور وجود ندارد؛گسترش روابط ایران و فنلاند علیه هیچ کس نبوده بلکه به نفع همگان است.

رییس‌جمهور اظهار داشت: بسیاری از دیدگاه‌های مسئولان دو کشور در مسائل مختلف به یکدیگر نزدیک است و این می‌تواند مبنای خوبی برای ارتقاء و گسترش روابط باشد.

هاری کمرانین سفیر جدید فنلاند در ایران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌جمهور روابط دو کشور را در طول سال‌های پس از استقلال فنلاند روابطی مثبت و با ثبات دانست و خواستار گسترش روزافزون مناسبات همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران شد.

وی با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی گفت: سابقه دیپلماسی کشور فنلاند 90 سال است و به ایران آمده‌ام تا در این عرصه مطالب زیادی از ایران بیاموزم.
ثبت: ۱۳۹۱/۷/۲۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...