نسخه چاپی

پیشنهاد محسن رضایی برای گسترش بازار ایران

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یكی از راه‌های گسترش بازار ایران، تولید ملی و اقتصاد مقاومتی را ارتقای استاندارد سازی است دانست.

به گزارش نما به نقل از تسنیم؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز(پنجشنبه ١٧ آذرماه) به همراه رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، از توانمندی ها و بخش‌های مختلف مؤسسه بین‌المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه گردشگری حلال در حوزه جهان اسلام(OIC) و اداره کل غذا، دارو و استاندارد جزیره قشم بازدید کرد.

رضایی در جمع مدیران مؤسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با تبریک اعیاد ماه ربیع و ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: امیدوارم مسلمانان با برخورداری از چنین سرمایه های معنوی و معرفتی وحدت امت اسلامی را تحقق بخشند و به جایگاه سزاوار خود برسانند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تشکر از مدیران منطقه آزاد قشم که به این بخش توجه کرده و در آن سرمایه‌گذاری و مجموعه‌ای با کیفیت ایجاد کرده‌اند،گفت: کشور ما در منطقه به لحاظ نیروی انسانی از برتری مشهودی برخوردار است و اگر بخواهیم نفوذ مؤثر خود را در منطقه، علاوه بر مسائل امنیتی حفظ کنیم؛ باید اموری را با فناوری بالا در کشور بنیانگذاری کنیم.

رضایی در تشریح این موضوع گفت: یکی از این امور، استاندارد سازی است که در کسب اعتماد مشتری بسیار اهمیت دارد؛ چرا که مشتری باید از کیفیت دارو و غذایی که مصرف می‌کند، مطمئن باشد و این موضوع برای تولید کننده‌هایی نیز که دارای محصولات استاندارد باشند، از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین یکی از راه‌های گسترش بازار ایران، تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، ارتقای استاندارد سازی است و البته یکی از تاکیدات و الزامات اقتصاد مقاومتی نیز ارتقاء استاندارهای کشور است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با ارائه پیشنهادهایی در حوزه مدیریت و گسترش فعالیت های مؤسسه بین‌المللی توسعه و تحقیق گردشگری گفت‌: همکاری با چنددانشگاه کشور ، موجب می شود که آن دانشگاه ها خدمات استاندارد را به نمایندگی از این مؤسسه عرضه کنند. حسن این کار این است که اولاً مؤسسه شما توسعه پیدا می‌کند و ثانیاً این توسعه باعث تضعیف مدیریت شما نخواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با یادآوری اهمیت ارزآوری و ارزش آفرینی مراکز تحقیقاتی گفت: همچنین شما در قبال اعتبار نام تجاری خود می‌توانید میلیاردها دلار برای کشور سودآوری داشته باشید تا تبدیل به یک عنوان با کیفیت و رو به رشد در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری تبدیل شوید و از طریق زیر پوشش قرار دادن دانشگاه و بخش های علمی کشور به رشد فناوری در ایران کمکی شایان کنید.

۱۳۹۶/۹/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: