نسخه چاپی

واكنش كره‌شمالی به درخواست جدید آمریكا

سفیر كره‌شمالی در سازمان ملل متحد اعلام كرد، پیونگ‌یانگ تا زمانی‌كه به منافعش تجاوز نشده باشد، تهدیدی متوجه هیچ كشوری نمی‌كند.

به گزارش نما، سفیر کره‌شمالی در سازمان ملل، روز جمعه با نادیده گرفتن دعوت آمریکا به توقف آزمایش‌های موشکی به‌منظور بسترسازی برای اجرای مذاکرات با کشورش درباره برنامه هسته‌ای آن، تأکید کرد که پیونگ‌یانگ تا زمانی‌که به منافعش تعدی نشده باشد، تهدیدی متوجه هیچ کشوری نمی‌کند.

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا پیشتر در نشست شورای امنیت درباره پیونگ‌یانگ، گفته بود که کره‌شمالی بایستی «روش تهدید را برای همیشه متوقف کند» تا واشنگتن از گفت‌وگو با آن استقبال کند.

«جا سونگ نام» سفیر کره‌شمالی در سازمان ملل در سخنرانی‌اش در نشستی، که آن را «اقدام توام با ناامیدی ایالات متحده، که نشان از ترس این کشور نسبت به قدرت فوق‌العاده کره‌شمالی در تحقق هدف بزرگ تاریخی‌اش یعنی تکمیل نیروی هسته‌ای خود» خواند، هیچ اشاره‌ای به دعوت تیلرسون نکرد.

از سوی دیگر، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته اعلام کرد که به رغم تداوم ارزیابی آزمایش موشکی اخیر کره‌شمالی، این عقیده حاکم است که موشک بالستیک قاره‌پیما تهدیدی برای ایالات متحده نیست.

ماتیس گفت: «ثابت نشده که آن تهدیدی علیه ما در حال حاضر است... و ما به تحلیل و بررسی ادامه می‌دهیم.»

کره‌شمالی در ماه گذشته اعلام کرد که با موفقیت یک موشک بالستیک قاره‌پیما را که می‌تواند سرتاسر خاک آمریکا را هدف قرار دهد، آزمایش کرد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۹/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...