نسخه چاپی

دو اعتراف تاریخی مریدان آیت‌الله منتظری پس از اكران مستند قائم‌مقام

اعترافات مصطفی ایزدی از مریدان آیت‌الله منتظری نكته مهمی را در ذهن‌ها تداعی می‌كند؛ اینكه چنین مریدانی، روزگاری چگونه برای مرحوم منتظری در مورد مسائل مختلف كشور فضاسازی می‌كردند.

به گزارش نما به نقل از سامانه اطلاع‌رسانی مستند قائم مقام، چند روز پیش «مصطفی ایزدی» از مریدان آیت‌الله منتظری یادداشتی با مضمون گلایه و ناراحتی آقای ناطق نوری از عوامل مستند قائم‌مقام منتشر کرد اما بلافاصله فیلمی از حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناطق نوری منتشر شد که ایشان مستند قائم‌مقام را مستند بسیار خوب و جامعی عنوان و از عوامل آن تقدیر کرد.

عوامل مستند هم گفته‌اند طی روزهای آتی فیلم نظر آقای ناطق در مورداستفاده از بخش‌های آرشیوی ایشان و روندی که پس‌ازآن طی شد را منتشر خواهند کرد تا روایت واقعی ماجرا برای همه مشخص شود؛ اما یادداشت مصطفی ایزدی ناخواسته حاوی دو اعتراف تاریخی بود:

اول اینکه ایشان بجای پاسخ مستدل به روایت مستند قائم‌مقام منزل‌به‌منزل و دفتر به دفتر راه افتاده‌اند تا افراد را راضی کنند که مصاحبه‌هایشان از مستند سانسور شود و بیرون نیاید. این یعنی اثبات همان حرف عوامل مستند که گفته‌اند جریان نزدیک به آیت‌الله منتظری در تلاش برای سانسور ابعادی از زندگی ایشان است و از گفتن همه حقایق در مورد ایشان هراس دارند. چراکه سال‌ها تلاش کرده‌اند درهای آرشیو را ببندند و به‌صورت گزینشی فقط آن بخش‌هایی که مدنظرشان هست را منتشر کنند. آن‌ها این روزها سخت در تلاش هستند تا همچنان تاریخ سانسور شده برای مردم روایت شود تا خودشان و روایتی که سال‌ها ارائه داده‌اند بی‌اعتبار نشود!

دومین اعتراف مصطفی ایزدی این است که در مورد جلسه با آقای ناطق نوشته "بنده به حاج‌آقا عرض کردم که من احتمال می‌دهم که عناصر پشت پرده ساخت این فیلم خواسته‌اند همراه تخریب مرحوم آیت‌الله منتظری، شما و مرحوم آیت‌الله هاشمی را هم تخریب نمایند. چون بالاخره این تندروها که اسم خود را گذاشته‌اند بی‌طرف‌، با شما هم مخالف‌اند و این در حالی است که وقتی جناب آقای ناطق نوری مستند را تماشا کردند گفتند "خیلی فیلم خوبی شده. اگر ندیده بودم شاید ذهنیت دیگری داشتم. "

مصطفی ایزدی بازهم ناخواسته اعتراف کرده که در حال رفت‌وآمد و فضاسازی ذهنی برای مسئولان و شخصیت‌های مختلف است؛ و این در حالی است که همه شخصیت‌های مستقل و نه مریدان و متعصبان، وقتی مستند را دیده‌اند روایت مستند را تأیید کرده‌اند و آن را مستندی جامع و منصفانه دانسته‌اند.

این اعتراف مصطفی ایزدی نکته مهم‌تری را هم در ذهن‌ها تداعی می‌کند؛ اینکه چنین مریدانی، روزگاری چگونه برای آیت‌الله منتظری در مورد مسائل مختلف کشور فضاسازی می‌کرده‌اند و نقش آنان در اتفاقات تلخ سه دهه اخیر چقدر زیاد بوده است!

۱۳۹۶/۹/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...