نسخه چاپی

انتقاد تند كواكبیان از روحانی

نماینده مردم تهران با انتقاد از عملكرد دولت گفت: آقای روحانی مردم به خاطر اصلاح طلبان به شما رای داده اند و در انتخابات ۹۶ هیچ حزب اصولگرایی به روحانی رای نداد.

به گزارش نما، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز ( یکشنبه 26 آذر ) صحن علنی پارلمان با اشاره به مشکلات سه قوه گفت: قصد دارم در این نطق بدون هرگونه محافظه‌کاری درباره برخی مشکلات سه قوه سخن بگویم.

وی افزود: از خودمان یعنی مجلس شروع می‌کنم؛ حدود 19 ماه از عمر مجلس دهم گذشته و باید محاسبه کنیم تا چه میزان توانسته‌ایم از مشکلات انباشته شده بر دوش مردم بکاهیم، از مشکلاتی همچون آسیب‌های اجتماعی و ابر چالش کشور یعنی نرخ بیکاری و یا از وضعیت نابسامان زنان بدسرپرست و کودکان کار چقدر توانسته‌ایم بکاهیم؟ آیا تنها دولت است که در بروز این مشکلات موثر بوده است؟

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به بودجه سال آینده کل کشور گفت: بودجه سال 97 تقدیم مجلس می‌شود در حالی که هیچ ارتباطی با برنامه ششم توسعه ندارد در این شرایط رئیس مجلس نیز موضوع را همواره با شوخی و تمسخر اداره میکند.

کواکبیان ادامه داد: چرا رئیس مجلس ما به جای آنکه خود را سخنگوی مجلس بداند همه کاره مجلس تلقی می‌کند؟ باید توجه کنیم که ما برای انجام وظایف خود و پاسخگویی به مطالبات مردم بیش از یک سال زمان نداریم و قرار بود مجلس را خانه تکانی کنیم نکند که ملت ما را خانه تکانی کنند.

وی با مورد خطاب قرار دادن رئیس قوه قضاییه گفت: آیا به تازگی متوجه شده‌اید که رئیس دولت سابق و بستگان او در پرونده بابک زنجانی دست داشته‌اند؟ مگر ده‌ها بار در مجلس نهم و همین مجلس دهم درباره پرونده‌های دولت سابق به شما تذکر داده نشد چرا تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده‌اید؟

نماینده مردم تهران در مجلس با لحنی کنایه آمیز ادامه داد: احتمالاً به دلیل این که پرونده‌های ورودی به قوه قضاییه زیاد بوده شما وقت پیگیری این پرونده‌ها را نداشتید.در کشور 120میلیونی ژاپن فقط 600 هزار پرونده ورودی به قوه قضاییه شان وجود دارد اما در کشور 80 میلیونی ما به گفته خود شما باید بالای 10میلیون پرونده قضایی وجود دارد پس شما در قوه قضاییه در طی این سال‌ها چه کرده‌اید؟

کواکبیان افزود: ممکن است بگویید خلا قانونی وجود دارد، خوب تا به حال چند لایحه به مجلس آورده اید که تصویب نشده باشد؟

وی در ادامه اظهاراتش با مورد خطاب قرار دادن روحانی گفت: آقای رئیس‌جمهور، همشهری گرانقدر من، آیا در فضای مجازی هستید که امروز بابت حمایت از شما چه ناسزاهایی که به ما اصلاح طلبان گفته نمی‌شود؟

نماینده مردم تهران افزود: چرا وعده‌های خود را فراموش کرده‌اید و اگر اصولگراهایی که به اصطلاح نمی‌گذارند شما کار خود را انجام دهید را به مردم نمی‌گویم و بنده از ابتدا این دولت را اصلاح‌طلب نمی‌دانستند اما بحث ما این است که مردم به خاطر اصلاح طلبان به شما رای داده اند و در انتخابات 96 هیچ حزب اصولگرایی به روحانی رای نداد.

کواکبیان گفت: شما فرصت چندانی ندارید و در یک چشم برهم زدن فرصت4 ساله‌تان تمام میشود، پس بیایید در کنار مردم قرار گیرید و مشکلات مردم را حل کنید چرا که فلاکت و بیکاری در جامعه بیداد می‌کند.

وی با انتقاد از تصمیم افزایش حامل‌های انرژی در بودجه 97 گفت: با طرحهای چون افزایش قیمت حامل های انرژی بر مشکلات مردم اضافه نکنید.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۹/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...