نسخه چاپی

مطهری: تلویحا گفته آقای صادقی توهین تلقی می‌شود

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: اینكه نمایندگان عصاره فضائل افراد صالح و متقی در شورای نگهبان باشند توهین نیست،‌ البته تلویحا گفته آقای صادقی توهین تلقی می‌شود

به گزارش نما، علی ادیانی‌راد نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 26 آذر) قوه مقننه پس از نطق محمود صادقی در تهران در مجلس که اعلام کرد نمایندگان عصاره فضائل شورای نگهبان هستند با استناد به ماده 79 آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت: از قدیم گفته‌اند حرمت امامزاده را باید متولی آن نگه دارد.

وی با طرح این سوال که یک نماینده بیاید و بگوید که مجلس عصاره شورای نگهبان است یعنی چه؟ اظهار داشت: آیا این صحبت آقای صادقی منطق حقوقی دارد؟

«اگر نماینده‌ای خود را عصاره فضائل شورای نگهبان بداند، سوال اینجاست آیا حضورش در مجلس مشروع است و حقی برای دادن رای دارد؟»

ادیانی‌راد با تاکید بر اینکه نمایندگان سوگند یاد کرده‌اند و قبول کرده‌اند که نماینده مردم هستند، گفتی: اینگونه ادبیات نه به نفع گوینده است و نه به نفع شنونده و برای جامعه و برای تک تک نمایندگان هزینه ایجاد می‌کند.

وی این سوال را مطرح کرد که آیا ما حق داریم از یک جایگاه رسمی واژگان غیرمتعارف نسبت به شورای نگهبان به کار ببریم؟ و ادامه داد: شورای نگهبان و تمامی نهادها در کشورمان در چارچوب قانون وظایف و اختیارات خود را انجام می‌دهند و شاید اشکالی هم در این راه وجود داشته باشد که نافی آن اشکالات نیستیم؛ نباید نمایندگان به‌گونه‌ای صحبت کنند که خوراکی برای افرادی که اراده باطل دارند ایجاد شود.

ادیانی خطاب به محمود صادقی گفت:‌ از آقای صادقی که سبقه روحانیت دارند و ابن‌الشهید و حقوق‌دان نیز هستند استدعا دارم که به گونه‌ای برخورد نکند که برای کشور هزینه ایجاد شود.

به گزارش فارس، علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که در غیاب علی لاریجانی ریاست بخشی از نشست امروز را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: البته اینکه نمایندگان عصاره فضائل افراد صالح و متقی در شورای نگهبان باشند توهین نیست،‌ البته تلویحا گفته آقای صادقی توهین تلقی می‌شود و تذکر شما وارد بود.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۹/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...