نسخه چاپی

جزئیات جدید از نقشه اماكن تخلیه امن اضطراری پایتخت

پس از انتشار نقشه مراكز تخلیه امن اضطراری توسط شهرداری تهران، بیش از 500 هزار نفر از ساكنان پایتخت با مراجعه به سایت شهرداری تهران این نقشه را بررسی كردند و تا روز دوشنبه بیش از 330 هزار بار نقشه توسط كاربران دانلود شده است.

به گزارش نما، اضافه شدن صفحه جدید مراکز تخلیه امن اضطراری مهم‌ترین دلیل این رکوردشکنی است چراکه این صفحه در روزهای دوم و سوم دی ماه توسط بیش از پانصد هزار کاربر بازدید شده است. در مجموع آمار بازدید از صفحات مرتبط با مراکز تخلیه امن اضطراری به یک میلیون و دویست هزار بار رسید.

نقشه مراکز تخلیه امن اضطراری محله‌های سعادت‌آباد و هفت‌‌حوض بیشترین تعداد دانلود را از سوی کاربران و شهروندان به خود اختصاص داده است.
گفتنی است، ۷۹ درصد از بازدیدها توسط گوشی های هوشمند (۶۶درصد اندروید، ۲۵درصد آی او اس و ۹ درصد ویندوز فون) انجام شده است. ۴۰ درصد ارجاعات به صفحه مذکور توسط شبکه‌های اجتماعی و ۶۰درصد از سایت‌های خبری و اطلاع رسانی و موتورهای جستجو صورت گرفته است. لازم به ذکر است انتشار خبر نقشه مراکز تخلیه امن اضطراری در شبکه‌های اجتماعی بیش از 4 میلیون بار بازدید داشته است.
ضریب بازگشت برای صفحه جدید مراکز تخلیه امن اضطراری 16٪ است. یعنی به جز 16٪ از بازدیدکنندگان سایر 84 درصد آنان به فعالیت درسایت ادامه داده‌ و بدین ترتیب نقشه‌های مراکز تخلیه امن بیش از ۳۳۰هزار بار دانلود شده است.
اوج این بازدیدها از ساعت ۲۱ الی ۲۴ ثبت شده و رتبه سایت شهرداری تهران طبق آمار الکسا از ۱۴۵به ۱۴۰ ارتقا یافته است.
نقشه مراکز تخلیه امن اضطراری با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تهیه و روی سایت شهرداری تهران قرار گرفته است، نقشه ساده‌ای از محل سکونت شهروندان است که علاوه بر مشخص کردن مراکز تخلیه اضطراری محله، مسیرهای کلی حرکت به سمت این مراکز را نیز نشان می‌دهد. این مراکز، فضاهای باز یا مراکز سرپوشیده امن و مقاومی هستند که برای استقرار افراد هر محله از زمان وقوع بحران تا 72 ساعت پس از آن پیش‌‎بینی شده است. در این نقشه‌ها مسیرهای تخلیه امن اضطراری نیز معرفی شده است که شامل مسیرهای کوتاه، عریض و امن حد فاصل محل سکونت تا مرکز تخلیه اضطراری در محله هستند.

۱۳۹۶/۱۰/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...