نسخه چاپی

آیت‌الله جنتی: ضربه‌ سران فتنه به كشور از زمان جنگ هم بدتر بود

دبیر شورای نگهبان گفت: هشت ماه سال 88 چه مصائبی بر سر نظام آمد. ضربه‌ای كه در سال 88 بواسطه سران فتنه كه خدا از سر تقصیراتشان نگذرد كه نمی‌گذرد به كشور وارد شد از زمان جنگ هم بدتر بود.

به گزارش نما، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه درس اخلاق خود در این نهاد، ضمن گرامیداشت یوم الله 9 دی اظهار داشت: آیا نسل جوان در مورد 9 دی چیزی می‌دانند و در مورد آن اطلاعی دارند؟ آیا می‌دانند هفت، هشت ماه در سال 88 چه خبر بود؟ و اینکه مملکت تا مرز سقوط رفت.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و همه‌ دشمنان انقلاب خوشحال و سرمست از فتنه 88 بودند، گفت: آمریکایی‌ها 55 میلیون دلار برای این چیزی که اسمش را می‌گذارند انقلاب و کودتای مخملی دادند و این 55 میلیون دلار غیر از پول‌های دیگر بود که داده بودند.

وی تصریح کرد: اسرائیلی‌ها گفته بودند همه‌ امید ما به این سبزی‌هاست. همه‌ کشورهای غربی که از انقلاب اسلامی سیلی و ضربه خورده بودند، همگی خوشحال از این اتفاق بوده و کار را تمام شده می‌دانستند. ضمن اینکه این واقعه، اتفاقی نبود بلکه مدت‌ها روی این موضوع کار شده بود. چنانچه در سال 78 آن غائله را به پا کردند، عده‌ای به خیابان‌ها ریخته و خرابکاری‌هایی به بار آوردند تا اینکه مردم با حضور خود در 23 تیر آن غائله را پایان دادند.

وی با اشاره به اینکه دشمن همچنان در حال تدارک بر علیه نظام اسلامی است، افزود: دشمنان بیکار نیستند و دائماً تلاش می‌کنند که به انقلاب اسلامی ضربه بزنند. دشمن سیلی خورده، هیبتش شکسته شده و آبرویش رفته است؛ قصد انتقام گرفتن از نظام اسلامی ایران را دارد. حتی دشمنان جهت ضربه زدن، هزار فکر برای فرداهای جمهوری اسلامی یعنی برای 10، 20 و حتی 50 سال بعد دارند. حتماً دارند فکر می‌کنند که برای بعد از رهبری چه کار باید بکنند.

*ضربه‌ سران فتنه به کشور از زمان جنگ هم بدتر بود

عضو فقیه شورای نگهبان در توضیح اینکه در فتنه‌ی 88 چه ضربه‌ هولناکی به کشور وارد شده است، گفت: هشت ماه سال 88 چه مصائبی بر سر نظام آمد. ضربه‌ای که در سال 88 بواسطه سران فتنه که خدا از سر تقصیراتشان نگذرد که نمی‌گذرد به کشور وارد شد از زمان جنگ هم بدتر بود. چرا که در زمان جنگ همه‌ مردم منسجم و یکپارچه بودند. از زنِ داخل یک خانه که می‌نشست لباس می‌دوخت و غذا درست می‌کرد و به جبهه می‌فرستاد تا همه‌ اقشار مختلف مردم، دانشگاهی، روحانی، اداری، کشاورز، کاسب بازار، همه و همه بسیج شده بودند. وحدت حاکم بود و همین هم سبب شد که جنگ به نفع ما تمام شود.

آیت الله جنتی اضافه کرد: اما در سال 88 اینها آمدند در داخل خود ما شکاف ایجاد کردند و خود ما را به جان هم انداختند. مردم را به جان هم انداختند. در میان فتنه‌گران، منافق، بهایی، سلطنت‌طلب، اراذل و اوباش و بی‌نماز و روزه‌خوار کم نبود. در ماه رمضان آمدند علناً روزه خوردند. همه‌ کسانی که از اسلام، انقلاب و ولایت فقیه ناراضی و لطمه دیده بودند، در خیابان‌ها جمع شده و مساجد را آتش زدند، شیشه‌ها را شکستند، در و پنجره ها را خرد کردند.

* صریحاً شعار سر دادند : «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»

دبیر شورای نگهبان افزود: در روز عاشورا هتک حرمت امام حسین(ع) علیه‌السلام را کردند، پرچم‌های عزاداری را آتش زدند، به صف نماز جماعت تعرض کردند. صریحاً شعار «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» را سر دادند. اینها را بچه‌های 6 و 7 ساله تا پیرمرد 80 ساله باید بفهمند؛ باید بدانند که فتنه‌گران چه کارها که نکرده‌اند؛ باید بدانند که چه خبر بوده و خواسته‌ آنها چه بوده است.

وی ادامه داد: فتنه‌گران مسأله‌ نظام و اسلام را هدف قرار داده بودند. اینها هنگامی که با نظام اسلامی درمی‌افتند قاعدتاً ولایت فقیه را قبول ندارند، لذا عکس امام را پاره کردند. دشمن هم از کار اینها شاد بود و خاطرشان جمع شده بود که دیگر کار تمام شده است. تا اینکه با حضور خودجوش مردم در روز چهارشنبه 9 دی 88 غائله‌ی فتنه را سرجای خود نشاندند و به آن پایان دادند. بیانات مقام معظم رهبری هم تیر خلاصی بود به جان فتنه‌گران.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در توصیف حماسه‌ بزرگ 9 دی گفت: بدون اینکه کار خاص و زیادی برای حضور مردم در 9 دی انجام شود، جمعیت بسیار زیادی به صورت خودجوش در خیابان‌ها راه افتادند. در حالیکه برای برگزاری چنین راهپیمایی‌هایی باید یک ماه جلوتر برنامه‌ریزی و کارها آغاز شود، صرفاً شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در 6 دی، روز راهپیمایی را 9 دی اعلام کرده بود؛ اما با وجود این فرصت بسیار اندک، مردم مانند لشگری که آماده‌باش است، آماده بودند. خودشان به صورت خودجوش آمدند و خیابان‌ها را مملو از جمعیت کردند؛ آمدند شعار تنفر و انزجار از فتنه‌گران و سردمداران آنان را سر دادند.

وی بیان داشت: بنابراین با حرکت مردمی و با اشاره رهبری، فاتحه‌ فتنه‌گران خوانده شد. این معجزه، کار مردم بود. 9 دی از ایام‌الله است و باید برایش بزرگداشت گرفته شود. اگر بزرگداشت‌های هر ساله‌ محرم نبود حادثه کربلا هم فراموش می‌شد، اما پس از گذشت قرن‌ها می‌بینیم که 20 میلیون نفر برای پیاده‌روی اربعین به سمت کربلا می‌روند. همانطور که 22 بهمن زنده نگه داشته شده، 9 دی نیز باید زنده نگه داشته شود.

آیت‌الله جنتی با تجلیل از حضور همیشگی و آگاهانه‌ ملت ایران در عرصه‌های مختلف انقلاب، با برشمردن نکاتی جهت تبیین حماسه‌ی بزرگ 9 دی، خصوصاً برای نسل جوان عنوان داشت: مردم همیشه در صحنه، چه در سرما و چه در گرما نقش خود را برای انقلاب اسلامی ایفا می‌کنند؛ باید به اینان ـ از زن و مرد، از کودک و پیر ـ که ایام‌الله را زنده نگه می‌دارند آفرین گفت.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: 9 دی نیز باید مانند 22 بهمن فراموش نشود. باید در اجتماعات، سخنرانی خطبا، نماز جمعه و جاهای دیگر یاد و خاطره‌ 9 دی زنده نگه داشته شود. صدا و سیما، و کلیه‌ رسانه‌ها باید بر روی این موضوع فعال باشند. باید فتنه‌ 88 را تجزیه و تحلیل کرده و بگویند که در آن زمان چه خبر بوده و چه شده است. کسی نباید وجود داشته باشد که به مسأله‌ فتنه و مصائبی که بر سر انقلاب اسلامی آورده شده، شک داشته باشد. برخی فتنه‌گران خودشان را وابسته به ولایت فقیه مطرح می‌کردند ـ که البته تعدادشان کم بود ـ اما کار آنها منافقانه بود.

رئیس مجلس خبرگان گفت: این مسائل باید در تاریخ ثبت و ضبط شود. فیلم‌هایی هم حتماً از فتنه‌های سال 88 وجود دارد که باید به مردم نشان داده شود. از تمام آن چیزهایی که در آن سال اتفاق افتاده باید بچه‌ها و جوانان امروزی مطلع شوند. نسل جدید باید از این مسائل خبر داشته و مواظب باشند که در چنین دامی نیفتند.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۰/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...