نسخه چاپی

اتهام‌زنی‌ جدید رژیم صهیونیستی به ایران

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اتهام‌زنی‌هایی مدعی شد ایران به برخی گروه‌ها در نوار غزه راكت و خمپاره می‌دهد و دنبال تخریب نوار غزه است.

به گزارش نما، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد راکت‌هایی که جمعه (دو روز پیش) از نوار غزه به سمت فلسطین شغالی شلیک شده، از سوی گروه‌هایی بوده که مورد حمایت ایران هستند.

روزنامه «هاآرتص» به نقل لیبرمن نوشت: ایران به برخی گروه‌های افراطی در نوار غزه راکت و موشک می‌دهد و راکت‌هایی که جمعه شلیک شد، از طرف همین گروه‌ها بود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: شلیک سه راکت موضوعی بسیار خطرناک است و اینها از طریق تونل و از منطقه سینا به نوار غزه قاچاق شده‌اند. حماس دنبال درگیری نظامی نیست، مشکل آن است که حماس قدرت کنترل گروه‌های سلفی افراطی مورد حمایت ایران را ندارد و این گروه‌ها حمایت مالی و ایدئولوژی از گروه‌های جهادی در جهان از جمله ایران دریافت می‌کنند. اینها می‌خواهند ما را به درگیری نظامی فراگیر در نوار غزه بکشانند و ما نباید به تله آنها بیفتیم.

لیبرمن افزود: وظیفه ما کم کردن از تنش‌هاست، ما فقط با جبهه جنوب و غزه روبرو نیستیم، ایران نیز هست، جبهه شمال و لبنان هم هست و در سوی دیگر سوریه قرار دارد که ایران از آن حمایت می‌کند؛ ایران در پشت پرده همه اینهاست؛ ایران در همه جا از سینا گرفته تا عراق و یمن حضور دارد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به اتهام‌زنی های خود علیه ایران ادامه داد و مدعی شد: رهبران حماس، یحیی السنوار (رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه) و «صالح العاروری» (معاون رئیس دفتر سیاسی حماس) به نمایندگان ایران و شیعه در نوار غزه تبدیل شده‌اند و مداخله ایران در نوار غزه منجر به تخریب کامل آن خواهد شد؛ ایران پس از آنها در تخریب سوریه، یمن، لبنان و سودان موفق شده، می‌خواهد همان کار را در نوار غزه انجام دهد.

رژیم صهیونیستی از سال 2006 نوار غزه را در محاصره قرار داده است. این رژیم شش گذرگاه از هفت گذرگاه نوار غزه را تحت کنترل دارد. اخیرا مقامات اسرائیلی درباره وخامت اوضاع غزه به دلیل شرایط نابسامان، و منجر شدن این وضعیت به جنگ، هشدار داده بودند.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۰/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: