نسخه چاپی

پخش مستند جنجالی «خارج از دید» متوقف شد؟

درحالی كه چهار قسمت از مستند سریالی «خارج از دید» از رسانه ملی پخش شده بود، دستور توقف ادامه پخش آن صادر شد.

به گزارش نما، پخش مستند سریالی «خارج از دید» از رسانه ملی متوقف شد. تا روز جمعه ۴ قسمت از این مستند به روی آنتن شبکه‌های ۳ و مستند سیما رفته بود. درحالی که قرار بود دیشب قسمت پنجم «خارج از دید» پخش بشود، ناگهان پخش این اثر متوقف شد. روزنامه صبح‌نو مدعیست که سید مرتضی میرباقری معاون سیمای سازمان صداوسیما دستور توقف این مستند را داده است.

«خارج از دید» مستندی ۱۰ قسمتی است که به روایت جز به جز آنچه که در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ و آشوب‌های پس از آن به وقوع پیوست، می‌پردازد. مهدی نقویان این مستند را کارگردانی کرده است.

یکی از ویژگی‌های این مستند، بررسی شباهت‌های فتنه ۸۸ با سایر کودتاهای آمریکایی علیه دولت‌های مستقل و ضدآمریکایی جهان است. مثل انتخاب رنگ به عنوان نماد کودتا علیه دولت قانونی و ملی که در فتنه نیز تکرار شد. این مستند حتی شخصیت‌های محوری فتنه را نیز به طور کامل معرفی می‌کند. به طوری که می‌توان دید مشارکت این چهره‌ها در فتنه، زمینه‌های مشترکی دارد.

پیش از این و در ایام دهه فجر سال گذشته مستند سریالی «در برابر طوفان» به کارگردانی مهدی نقویان از رسانه ملی پخش شده بود. «در برابر طوفان» روایتی از اوضاع کشور در زمان سلطنت پهلوی دوم است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: