نسخه چاپی

همراه با مردم،‌ علیه فرصت طلبان

مجموعه‌ای از ناكارآمدی‌ها، قصورها و تقصیرهای دستگاه‌های اجرایی باعث ایجاد نارضایتی در بخشی از مردم شده و از این رو جامعه در مواجهه‌ با این ناكارآمدی در بخش‌های اقتصادی اعتراض دارد.

به گزارش نما حمیدرضا مقدم فر طی یادداشتی درباره ناآرامی های اخیر بر همراهی با مردم برای رفع مشکلات اقتصادی و مقابله با فرصت طلبان تاکید کرد.

به گزارش تسنیم ، متن این یادداشت به شرح زیر است:

تحرکات اخیر از دو زاویه قابل تحلیل و بررسی است. یکی از این منظر که اعتراضات خاصی مردم دارند و مطالبات بحقی را پیگیری می‌کنند. مجموعه‌ای از ناکارآمدی‌ها، قصورها و تقصیرهای دستگاه‌های اجرایی باعث ایجاد نارضایتی در بخشی از مردم شده و از این رو جامعه در مواجهه‌ با این ناکارآمدی در بخش‌های اقتصادی اعتراض دارد.

از نگاه دیگر باید به حضور جریان ضدانقلاب در اغتشاشات چند روز اخیر اشاره کرد. این جریان مترصد هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی است و کوشش می‌کند که در پوشش مطالبات مردمی اهداف خاص خود را که براندازی نظام و ناامنی و بی‌ثباتی کشور است، پی بگیرد. اولین خسارت در آشوب‌های اخیر به ملت وارد می‌شود. ایجاد ناامنی‌ها و بی ثباتی‌ها، شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را برای مردم نامساعد خواهد کرد و این البته چیزی است که مردم به آن واقف هستند. آشوب‌طلبان و عناصر ضد انقلاب‌ سعی می‌کنند از این فضا و شرایط سوءاستفاده کنند و بهره خود را ببرند.

یکی از نکات قابل تامل در این زمینه بررسی آسیب‌هایی است که در جریان افکار عمومی و رسانه‌های خود داریم. باید بررسی کنیم که چگونه یک کانال تلگرامی و رسانه‌‌های تابلودار ضدانقلاب از این فرصت استفاده می‌کنند و برای دامن زدن به اغتشاش در این عرصه فعالیت می‌کنند. به نظر می‌رسد که باید در این زمینه کار جدی صورت گیرد و همچنین رسانه‌های ارزشی و مردمی باید در این زمینه تبیین و تحلیل کافی داشته باشند. آنها باید با افزایش سواد رسانه‌ای در جامعه، ماهیت رسانه‌های ضد انقلاب را بدرستی به مردم نشان دهند.

طبعا در مواجهه با چنین شرایطی باید از دو منظر وارد عمل شد. همان‌طور که در گذشته برخی از مردم مطالبات اقتصادی داشتند و امروز هم با توجه به برخی از نارضایتی‌ها در زمینه اقتصادی، مسئولان نظام باید به این مطالبات واکنش مناسب نشان دهند و در رفع نقایص بکوشند.

اما در حوزه اغتشاش و فعالیت ضد انقلاب برای برهم زدن امنیت کشور و ایجاد تنش در میان مردم، نظام به‌طور جدی وارد می‌شود و به اغتشاش‌طلبان پاسخ محکمی خواهد داد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...