نسخه چاپی

جان تری مقهور قدرت غول 196 سانتیمتری ایران!

جام حذفی انگلیس، در هر مرحله‌ای كه برگزار شود حساس است و تماشایی. تیم‌های كوچك و ناشناخته برای عرض اندام به زمین می‌آیند و اسم و رسم دارها هم برای فتح جام.

به گزارش نما، همین مساله کافی است تا بازی‌ها با کیفیت و جذاب برگزار شود و گاها تیم‌های کوچکتر رقبای بزرگتر خود را شکست دهند. پتربورو نمونه‌ای جدید از چنین تیم‌هایی است. باشگاهی کوچک در لندن که موفق شد استون ویلا را حذف کند و پا به مرحله بعدی جام حذفی در انگلیس بگذارد.


بازی پتربورو- استون ویلا، جدا از اینکه بازی حساسی بود جدال دو تیم از دسته‌های پایین‌تر فوتبال انگلیس نیز محسوب می‌شد. دیداری که در ورزشگاه قدیمی ویلاپارک و به میزبانی استون ویلا برگزار شد اما این تیم نتوانست توفیقی در این بازی خانگی به دست بیاورد. پتربورو با نتیجه 3 بر یک میزبان قدرتمند خود را شکست داد تا نشان دهد یک مدعی جدی برای صعود از لیگ یک به چمپیونشیپ است.

در این بازی ابتدا استون ویلا با گل دیویس پیش افتاد و نیمه اول را با همین نتیجه به پایان رساند. توفان پتربورو اما در 18 دقیقه، استون ویلا را به مرز نابودی رساند. دقیقه 75 ماریوت گل تساوی را به ثمر رساند. 8 دقیقه بعد رایان تفضلی گل برتری را به تور دروازه استون ویلا چسباند و در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده این ماریوت بود که کار میزبان را یکسره کرد.

رایان تفضلی در این بازی همه کار کرد. غول 196 سانتیمتری خط دفاع پتربورو هم در دفاع موفق بود و هم در گشودن دروازه استون ویلا. او یک تنه جوش انوماه، ستاره تیم زیر 21 ساله‌های انگلیس را مهار کرد و از طرفی توانست دروازه جد استیر، دروازه‌بان سابق تیم زیر 19 ساله‌های انگلیس را باز کند. آن هم با ضربه سری دیدنی که مدافعان حریف فقط تماشایش کردند.

استون ویلا با سابقه سال‌ها حضور در لیگ برتر، این فصل را در چمپیونشیپ سپری می‌کند. این تیم با مربیگری استیو بروس، ستاره سابق خط دفاع منچستر یونایتد و مربی کارنامه‌دار فوتبال انگلیس از 26 بازی خود در چمپیونشیپ 44 امتیاز به دست آورده و بعد از ولورهامپتون، دربی کانتی، کاردیف سیتی و بریستول سیتی در رده پنجم جدول قرار دارد. این تیم با حضور میان تیم‌های مدعی، امیدوار است دوباره به لیگ برتر برگردد و در سطح نخست فوتبال انگلیس بازی کند.

گل زیبای رایان تفضلی وقتی جلب توجه می‌کند که بدانیم در خط دفاع استون ویلا، بازیکنی بزرگ به نام جان تری حضور دارد. مدافع و کاپیتان سابق چلسی و تیم ملی انگلیس که روی گل رایان، وقتی او به هوا بلند شد تا ضربه سر بزند فقط یک تماشاگر بود تا مقهور مهارت این مدافع ایرانی – انگلیسی شود؛ مهارت در پرش و ضربه سنگینی که رایان با سر به سمت دروازه استون ویلا راهی‌اش کرد.

این سومین گل تفضلی در این فصل از حضور در ترکیب پتربورو یونایتد بود. نخستین گل تفضلی در لیگ یک و مقابل میلتون به ثمر رسید. او سپس در جام حذفی مقابل ووکینگ برای پتربورو گل زد و حالا هم که دروازه استون ویلا را باز کرده است. تفضلی که این فصل 23 بار برای پتربورو در لیگ بازی کرده و روی هم 1976 دقیقه در زمین حضور داشته، نشان داده یک مدافع چارچوب شناس است که می‌تواند در دقایق سخت به خط حمله کمک کند و گره از بازی پتربورو بگشاید.
منبع: روزنامه ایران ورزشی

۱۳۹۶/۱۰/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: