نسخه چاپی

هدیه عجیب مكرون به رئیس جمهور چین

«امانوئل مكرون» رئیس‌جمهور فرانسه، برای جلب توجه «شی جین پینگ» همتای چینی‌اش از روشی غیرمتداول استفاده كرد. مكرون در نخستین روز از سفرش به چین، یك اسب از گارد جمهوری‌خواه فرانسه به شی جین پینگ هدیه داد.

به گزارش نما، «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، برای جلب توجه «شی جین پینگ» همتای چینی‌اش از روشی غیرمتداول استفاده کرد. مکرون در نخستین روز از سفرش به چین، یک اسب از گارد جمهوری‌خواه فرانسه به شی جین پینگ هدیه داد.

مکرون برای یک دیدار سه روزه از چین وارد این کشور شد. او بازدیدش از این کشور را با توقف در شهر «شیان» که پایانه شرقی جاده ابریشم است، آغاز کرد. او به همراه همسرش از ارتش سفالین چین که در این شهر واقع شده است دیدن کرد و قرار است درباره روابط مشترک دو کشور گفتگو کند.

مکرون که متخصص دیپلماسی نرم و نمادهاست، یک اسب 8 ساله قهوه‌ای را به نام «Vesuvius» از سپاه سواره نظام ریاست جمهوری انتخاب کرد و پس از گذراندن مراحل قرنطینه به «شی جین پینگ» اهدا کرد. به گفته ریاست‌جمهوری فرانسه این «اقدام دیپلماتیک بی‌سابقه» پس از اینکه رئیس‌جمهور چین گفت در سفرش به پاریس در سال 2014 شیفته 104 سواره نظامی شده که او را همراهی می‌کردند، صورت گرفت.

این نخستین باری است که فرانسه یکی از اسب‌های سواره نظام را هدیه می‌دهد و در پاسخ «دیپلماسی پاندا» چین انجام شد. پیش از این همسر مکرون، مادرخوانده پاندایی شد که پکن به باغ وحشی نزدیک پاریس هدیه داده بود.

یکی از مقامات کاخ الیزه در این باره گفت: « با اینکه وارد کردن این اسب به چین به دلیل مسائل بهداشتی خیلی سخت و پیچیده بود این موضوع برای رئیس‌جمهور خیلی مهم بود. این نماد برتری فرانسوی است».

مکرون که جوانترین رئیس‌جمهور فرانسه از زمان ناپلئون است از ماه مه که به ریاست‌جمهوری رسید تمایلش را به استفاده از نمادها و تاریخ برای برقراری ارتباط حسنه با همتایانش نشان داده است.

او در ماه مه نیز با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرد. او محل ملاقات را کاخ مجلل و عظیم «ورسای» انتخاب کرد که در دوره لوئی چهاردهم ساخته شد و نماد قدرت مطلق است.

رئیس‌جمهور فرانسه همچنین ژوئیه گذشته در روز جشن ملی فرانسه با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دیدار کرد و او را به تماشای رژه نظامی در بزرگترین خیابان پاریس دعوت کرد تا در جشن صدمین سالگرد ورود آمریکا به جنگ جهانی اول شرکت کند. ترامپ این کار مکرون را فوق العاده توصیف کرد.

مکرون در آخرین لحظه تصمیم گرفت از پاگودای غاز وحشی در شیان هم دیدن کند. این مکان برجسته در میان غربی ها کمتر شناخته شده است اما مردم چین آن را مکانی تاریخی برای بودایی‌ها می‌دانند.

مکرون 40 ساله قصد دارد دسترسی شرکت‌های فرانسوی به بازارهای معتبر چین را ممکن سازد و هیئتی 50 نفره از تجار او را در این سفر همراهی می‌کنند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: