نسخه چاپی

جزییات بیمه نامه حوادث برای منازل فرهنگیان اعلام شد

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش بیان كرد: بیمه نامه آتش‌سوزی و زلزله در قالب چهار طرح با سقف تعهدات متنوع برای فرهنگیان سراسر كشور پیش بینی شده است.

به گزارش نما، علی الهیار ترکمن از ضرورت صدور بیمه آتش‌سوزی و زلزله در کشور سخن گفت و اظهار کرد: بیمه آتش‌سوزی و زلزله در برابر خسارات مالی وارد شده به ملک و لوازم آن جبران خسارت می‌کند و در صورت وقوع حادثه، این بیمه‌نامه خسارات مالی وارد شده به افراد را مطابق با بیمه نامه پرداخت می‌کند.

وی با مهم برشمردن صدور بیمه نامه آتش‌سوزی و زلزله برای فرهنگیان گفت: به دلیل درک اهمیت این بیمه نامه و در راستای حمایت از اموال و دارایی‌های جامعه فرهنگی کشور، وزارت متبوع برای نخستین بار از بهمن سال جاری با همکاری شرکت بیمه معلم نسبت به اجرای طرح بیمه زلزله و خطرات اضافی منازل مسکونی فرهنگیان در سطح کشور اقدام می‌کند.

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: بیمه نامه آتش‌سوزی و زلزله در قالب چهار طرح با سقف تعهدات متنوع برای فرهنگیان سراسر کشور پیش بینی شده است.

الهیار ترکمن، به معرفی این چهار طرح پرداخت و گفت: در طرح اول 500 میلیون ریال سرمایه با حق بیمه ماهانه 30 هزار ریال، در طرح دوم 920 میلیون ریال سرمایه با حق بیمه ماهانه 60 هزار ریال، در طرح سوم 1 میلیارد و 355 میلیون ریال سرمایه با حق بیمه ماهانه90 هزار ریال و در طرح چهارم یک میلیارد و 790 میلیون ریال سرمایه با حق بیمه ماهانه 120 هزار ریال پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فرهنگیان می‌توانند با انتخاب یکی از این طرح‌ها نسبت به بیمه کردن ملک و لوازم محل سکونت خود در برابر زلزله و آتش‌سوزی اقدام کنند.

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص حق بیمه سالانه این بیمه نامه تصریح کرد: 25 درصد حق بیمه‌نامه معادل 3 ماه با مشارکت وزارت متبوع پرداخت و مابقی به صورت اقساط و ماهانه از حقوق فرهنگیان کسر می‌شود.

الهیار در پایان افزود: بیمه نامه مذکور علاوه بر تعهدات آتش سوزی و زلزله نسبت به حوادث انفجار، صاعقه، سیل، طوفان، ترکیدگی لوله و ضایعات ناشی از برف و باران نیز متعهد است.


۱۳۹۶/۱۰/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: