نسخه چاپی

عربستان به مزدوران آمریكای لاتین متوسل شد

عربستان كه در میدان‌های نبرد یمن شكست سنگینی متحمل شده است اكنون با به كارگیری نیروهایی از كشورهای آمریكای لاتین و پرداخت دلارهای نفتی بسیار به آنان تلاش می‌كند از این جنگ فرار كند.

به گزارش نما، عربستان سعودی 8 هزار سرباز از ارتش خود برای مشارکت با ارتش امارات، بحرین، نیروهای اندونزی، مالزی، بنگلادش، پاکستان و نیروهایی از آمریکا لاتین به جنگ یمن ارسال کرد. به این افراد حقوق بالایی داده می شد تا در جنگ یمن شرکت کنند. عربستان فکر می کرد که گروه مردمی انصارالله ناتوان است و ارتش یمن به اندازه کافی سلاح در اختیار ندارد. اما علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن سلاح هایی به ارزش 75 میلیون دلار خریده بود. مردم یمن دوست ندارند آل سعود زمام امور یمن را در اختیار داشته باشند. از این رو، آنان از جان و دل در این نبرد جنگیدند.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان ادعا کرده بود که گروه مردمی انصارالله با جمعیت 50 هزار نفری خود نمی تواند بر جمعیت 28 میلیون نفری یمن حکمرانی کنند. اما واقعیت ها ثابت کرده اند که صدها هزار نفر از قبیله ها و عشایر یمن، ساکنان شهرهای صنعاء، تعز، منطقه الحدیده و دیگر مناطق این کشور هوادار گروه مردمی انصارالله هستند و در یمن با ارتش عربستان و همپیمانان آن نبرد خواهند کرد.

در این زمینه تلویزیون ام بی سی آمریکا گفت مقام های عربستان در جنگ یمن شکست خورده اند و نیروهای ارتش این کشور از جمله افسران بلند پایه آن آسیب های فراوانی دید ه اند. بسیاری از فرماندهان نظامی و افسران عربستان آمار واقعی تعداد کشته شدگان را اعلام نکرده اند. روزانه 10 تا 20 نفر از نیروهای عربستان در این جنگ به هلاکت رسیده اند. عربستان بیشتر از این نمی تواند شکست نظامی را تحمل کند.

افزون بر این، نیروهایی که در این جنگ با عربستان می جنگیدند و با اشغال یمن توسط این کشور مخالف بودند در برخی از روزها 4 تا 5 تانک این کشور را هدف قرار می دادند. از این رو، عربستان تصمیم گرفته است نیروهای خود را از یمن عقب نشینی دهد و اکنون نیروهای بازنشسته کشورهای آمریکای لاتین را جایگزین نیروهای خود می کند و به هر یک از این نیروها 4 تا 5 هزار دلار حقوق می دهد تا در یمن بجنگند. این نیروهای بازنشسته 250 دلار حقوق بازنشستگی دریافت می کنند اما عربستان با دادن حقوق بالا تلاش می کند بیش از 10 هزار نیروی را از آمریکا لاتین به این جنگ بیاورد. عربستان بدون اینکه اعلام کند با این شیوه تلاش می کند از جنگ یمن عقب نشینی کند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...