نسخه چاپی

فایده "شانه كردن" برای موی سر

دستیار تخصصی طب ایرانی گفت: شانه كردن موی سر و استفاده از گهواره می‌تواند در ایجاد آرامش و دفع ماده زائد كه ایجاد سردرد كرده, مفید باشد. ‏

به گزارش نما، علی‌محمد مداحیان درباره نقش ورزش در کاهش بروز سردرد اظهار کرد: در فرد مبتلا به سردرد، استراحت و عدم انجام ورزش‌های سخت در درجه اول اهمیت است مگر آنکه فرد، قبلا به فعالیت و ورزش خاصی عادت داشته که در این صورت می‌تواند آن را ادامه دهد.

وی افزود: مالش دست و پاها به آرامی و به شکلی که برای بیمار آرامش‌بخش باشد به رفع سردرد کمک می‌کند البته بهتر است این مالش به آرامی و از بالا به پایین صورت گیرد؛ در افراد مبتلا به سردرد پاشویه دست و پاها با آب ولرم, بستن دست و پا با پارچه نرم و دلک دست و پا نیز می‌تواند جایگزین خوبی برای ورزش باشد.

مداحیان عنوان کرد: مالیدن اعصاب و عضلات گردن نیز در رفع سر درد بسیار نافع است همچنین شانه کردن موی سر و استفاده از گهواره، می‌تواند در ایجاد آرامش و دفع ماده زائد که ایجاد سردرد کرده, مفید باشد. ‏

وی اذعان کرد: پیاده‌روی روزانه یا دوچرخه‌سواری معتدل همراه با نرمش‌های گردنی نیز به رفع سردرد کمک می‌کند همچنین این افراد از افعال و کارهای بدنی سخت و ناگهانی مثل برداشتن بار سنگین پرهیز کنند.

این دستیار تخصصی طب ایرانی یادآور شد: برای پیشگیری از بروز سردرد از وضعیت‌های نامناسب سر و گردن مخصوصاً حین مطالعه یا کار با رایانه پرهیز کنند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...