نسخه چاپی

سردار زاهدیان: قاچاقچی موادمخدر یقه سفید نداریم

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تأكید كرد: در كشور ایران هیچ یقه سفیدی به معنای آنچه در سایر كشورها است وجود ندارد و دولتی‌ها تحت تأثیر گردش مالی گسترده قاچاق مواد مخدر قرار نگرفتند.

به گزارش نما، سردار محمدمسعود زاهدیان در حاشیه نشست دو روزه روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف این پلیس، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های ما ایجاد اشراف اطلاعاتی و برخورد جدی با سرشبکه‌های قاچاق مواد مخدر و پاکسازی خرده فروشان و ساماندهی معتادان متجاهر است.

وی مبنی براینکه آیا یقه‌سفیدهای مسئول در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی نقشی در وارد شدن سالانه نزدیک به دو هزار تن مواد مخدر اعم از مواد مخدر مصرفی، مکشوفه و ترانزیتی و سوءاستفاده از جایگاه‌های خود دارند یا خیر، گفت: خوشبختانه همه دستگاه‌های دولتی ما پاک بوده و در کشورمان هیچ یقه سفیدی به آن معنایی که در سایر کشورها است، وجود ندارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تأکید کرد: شاهد وفاق و عهد جدی مسئولان در برخورد با قاچاق مواد مخدر هستیم و عزم این مسئولین کشورمان در دنیا بی‌بدیل است. البته گردش مالی پرحجم و سنگین قاچاق مواد مخدر افراد زیاید را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد که البته این افراد به هیچ‌وجه در حیطه مسئولان دولتی نیستند.

وی در خصوص پولشویی و فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر در این حوزه گفت: طی سال گذشته پلیس تمام سعی خود را برای سازماندهی مبارزه و برخورد جدی با منابع مالی قاچاقچیان مواد مخدر انجام داد و امروز نیز اداره‌ای تحت عنوان مبارزه با پولشویی در پلیس مبارزه با مواد مخدر تشکیل شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پایان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم درباره چرایی طولانی شدن رسیدگی قضایی به پرونده‌های قاچاقچیان دانه درشت از جمله تمساح خلیج که چند سالی است که رسیدگی به آن ادامه دارد، گفت: ما دوست داریم که رسیدگی قضایی سرعت گیرد ولی شاهدیم که مقامات قضایی نیز تمام سعی و تلاش خود را برای رسیدگی به این پرونده ها انجام می دهد ولی متأسفانه گره هایی وجود دارد و بعضا شناسایی اموال این افراد زمان بر می‌شود.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...