نسخه چاپی

رفع ابهام از فعالیت "قهوه‌خانه‌های سنتی" فوریتی شد

نمایندگان با بررسی استفساریه رفع ابهام از فعالیت قهوه خانه‌های سنتی با قید یك فوریت موافقت كردند.

به گزارش نما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 1 بهمن ) قوه مقننه در جریان بررسی درخواست یک فوریتی طرح استفساریه تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات با 120 رأی موافق، 51 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در جلسه با بررسی آن به صورت یک فوریت موافقت کردند.

محمدجواد کولیوند در توضیح درخواست خود برای بررسی طرح مذکور به صورت یک فوریت گفت: قانون جامع مبارزه ملی با دخانیات سال 85 به تصویب رسید که اشاره به ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن اداری دارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که مصرف قلیان در اماکنی به نام قهوه خانه مرسوم بوده و بیش از ده ها سال در جامعه فعالیت دارند و تحت نظارت دقیق اتحادیه صنفی خود هستند و افراد متقاضی کاملا آگاهانه وارد این اماکن می شوند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه قهوه خانه ها یکی از نمادهای سنتی کشور است، اظهار داشت: جمع آوری بدون برنامه قلیان علاوه بر آثار سوء باعث بیکاری فعالین این حوزه می شود لذا این استفساریه برای رفع ابهام از قانون در خصوص فعالیت قهوه خانه ها و اتاق های مخصوص استعمال دخانیات در فرودگاه ها و پایانه های مسافربری طرح شده که خواستار بررسی آن به صورت یک فوریت هستیم.

در صورت تصویب نهایی این استفساریه اماکن عمومی مذکور در تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات شامل قهوه خانه ها و قهوه خانه های سنتی و اتاق های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه ها و پایانه های مسافربری نخواهد شد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...