نسخه چاپی

خاص ترین ماه سال 1397 كدام است؟

در تقویم سال 97 ، خرداد می تواند یكی از خاص ترین ماه ها باشد، در این ماه طبق اطلاعات مندرج در تقویم، روزهای دوشنبه چهاردهم، سه شنبه پانزدهم و چهارشنبه شانزدهم خرداد تعطیل رسمی است.

به گزارش نما، یک نگاه کوتاه به 12 ماهی که پشت سر هم در تقویم سال 97 پشت سر هم ردیف شده اند ، نشان می دهد که تقویم سال آینده کشور 27 روز تعطیل رسمی وجود دارد که از این تعداد 24 تعطیلی رسمی به روزهای میانی هفته یعنی به غیر از جمعه های همیشه تعطیل رسیده است.

به این ترتیب چهارشنبه با 7 روز تعطیلی بیشترین تعطیلی میان هفته و یک شنبه و سه شنبه با 2 روز تعطیلی کمترین تعطیلی میان هفته را از آن خود کرده اند. برهمین اساس تعداد روزهای تعطیل تقویم که به اولین روز هفته یعنی شنبه می افتد، 5 روز در کل سال است و دوشنبه و پنج شنبه هم با 4 روز تعطیلی در رده های بعدی قرار دارند.

بین التعطیلین های تقویم 97 چند روز است؟

برای جماعت کارمند اما به جز روزهای تعطیل ، بین التعطیلین های تقویم هم همیشه جذاب و مورد توجه بوده، روزهایی که ممکن است با نظر مساعد دولت یا کارفرما تعطیل شوند.

بر این اساس در تقویم سال آینده، تعداد روزهای بین التعطیلین 5 روز است، به این ترتیب که :
در ماه اردیبهشت ، پنج شنبه 13 اردیبهشت بین دو روز تعطیل دیگر یعنی 4 شنبه و جمعه قرار گرفته، در ماه خرداد هم به همین ترتیب پنج شنبه 17 خرداد بین دوروز تعطیل دیگر یعنی 4 شنبه و جمعه قرار گرفته است.

در ماه شهریور ، 5 شنبه یک شهرویور بین تعطلی های چهارشنبه آخر مرداد و اولین جمعه شهریور قرار گرفته است.

در ماه آذر ، بین التعطیلین به روز شنبه افتاده است ، به این ترتیب که بعد از جمعه دوم آذر، شنبه سوم آذر بین التعطیلین است ، چراکه در تقویم یک شنبه چهارم آذر به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) تعطیل رسمی است.

آخرین بین التعطیلی سال هم ، به روز یک شنبه 21 بهمن ماه رسیده است، روزی که بین تعطیلی های شنبه 20 بهمن و یک شنبه 22 بهمن قرار گرفته است.

کدام ماه ها تعطیلی ندارند؟

برای جماعت تعطیلی دوست کشورمان اما از بین 12 ماهی که سال آینده در انتظار شان است، دوماه مهر و دی ، بدون هیچ روز تعطیل در روزهای میانی هفته، نامحبوب ترین ماه ها لقب گرفته اند و بعد از آن ، ماه های اردیبهشت ، تیر ، مرداد ، آذر و اسفند هرکدام با یک روز تعطیلی در رده های بعدی قرار دارند.

کدام ماه ها بیشترین تعطیلی را دارند ؟

در این تقویم کمافی السابق فروردین با تعطیلات رسمی آغاز سال نو بیشترین آمار تعطیلی را با 7 روز تعطیلی در میان هفته از آن خود کرده است.

بعد از فروردین ، خرداد با 4 روز تعطیلی میان هفته و شهریور و آبان با سه روز تعطیلی میان هفته ، در رده های بعدی قرار دارند.

خاص ترین ماه سال کدام است؟

در تقویم سال 97 ، اما خرداد می تواند یکی از خاص ترین ماه ها باشد، در این ماه طبق اطلاعات مندرج در تقویم، روزهای دوشنبه چهاردهم، سه شنبه پانزدهم و چهارشنبه شانزدهم خرداد تعطیل رسمی اصست. هفته ای که به اعتقاد خیلی ها می تواند از اولین روزش یعنی شنبه، برای خیلی ها تعطیل باشد و خیلی ها را از همین حالا به فکر گرفتن مرخصی از اولین روز هفته یعنی شنبه تا آخرین روزش انداخته است!

۱۳۹۶/۱۱/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...