نسخه چاپی

تازه‌ترین موضع‌گیری كشورهای تحریم‌كننده قطر

كشورهای تحریم‌كننده قطر در تازه‌ترین نشست خود، بار دیگر از سرگیری روابط با دوحه را منوط به تحقق شروط سیزده‌گانه قبلی دانستند.

به گزارش نما، وزیران خارجه کشورهای مصر، عربستان، امارات و بحرین در حاشیه نشست وزیران خارجه کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن، نشستی مشورتی درباره قطر برگزار کردند.

وزیران خارجه این چهار کشور بار دیگر بر پایبندی خود به خواسته‌های سیزده‌گانه از قطر به‌منظور از سرگیری روابط عادی با این کشور تاکید کردند.

احمد ابوزید سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت که وزیران خارجه مصر، عربستان، بحرین و امارات بر همبستگی کامل با یکدیگر و پایبندی خود به خواسته‌های قبلی از قطر تاکید کردند.

وی گفت که وزیران خارجه این چهار کشور درباره مسائل مرتبط با امنیت ملی عربی، مقابله با دخالت در امور کشورهای عربی از خارج یا حضور در منطقه به‌نحوی که منافع هر کدام از این چهار کشورها را تهدید کند، بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، وزیران خارجه مصر، عربستان، امارات و بحرین بر همبستگی کامل و هماهنگی مواضعشان در راستای حمایت از امنیت ملی عربی در برابر تهدیدات و خطرهای روزافزون، تاکید کردند.

چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از 7 ماه پیش ارتباط خود را با قطر قطع کردند و خواسته هایی مطرح کردند، از جمله قطع ارتباط با ایران و قطع کمک به گروههای که به اعتقاد این کشورها تروریستی هستند. قطر این خواسته ها را رد کرده است. کویت از زمان این اختلافات، نقش میانجی بین دو طرف را دارد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: