نسخه چاپی

تقلید لهجه هندی‌ها توسط ترامپ

گزارش‌ها نشان می‌دهد كه رئیس جمهوری آمریكا طی دیدار اخیر خود با نخست‌وزیر هند، در میانه گفت‌وگو به تقلید لهجه هندی روی آورد.

به گزارش نما، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار اخیر خود با نارندا مودی، نخست‌وزیر هند، لهجه وی را تقلید کرده است.

هرچند گفته می‌شود که ترامپ و مودی روابط گرمی دارند و نخست‌وزیر هند چندین بار به کاخ سفید دعوت شده و حتی دولت ترامپ اخیرا از همسایه رقیب هند، یعنی پاکستان، انتقاداتی شدید کرده بود. اما این اقدام ترامپ که می‌تواند موجب تنش بین دو کشور شود، آن‌هم در شرایطی که اخیرا مناقشاتی شدید بر سر توهین ترامپ به کشورهای آفریقایی و هائیتی ایجاد شده است.

طبق این گزارش، ترامپ در شرایطی لهجه مودی را تقلید کرده است که نخست‌وزیر هند که مسلط به زبان انگلیسی است، در دیدار با ترامپ ترجیح داد تا با زبان مادری‌اش، یعنی زبان هندی سخن بگوید.

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا در خصوص این گزارش و یا برای رد آن، واکنشی نشان نداده‌اند؛ اما اگر این ماجرا واقعیت داشته باشد، این اولین بار نیست که ترامپ لهجه یا طرز سخن گفتن کسی دیگر را تقلید می‌کند. ترامپ در بهار سال گذشته و در جریان رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری برای مسخره کردن یک هندی دیگر که در بخش پاسخگویی تلفنی یک شرکت کار می‌کرد، لهجه وی را تقلید کرد. ترامپ در آن زمان گفت که با شرکت صادر کننده کارت اعتباری‌اش تماس گرفته است و متوجه شد که کارشناس پاسخگویی خارج از ایالات متحده قرار دارد، وی به هواداران خود در ایالت دلاویر گفت: «حدس بزنید چه بود، شما با یک فرد از هند صحبت می‌کردید. این کار لعنی چطور به پیش می‌رود».
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: