نسخه چاپی

اعطای وام ۲۰ میلیونی برای تاكسیرانان

مدیرعامل سازمان تاكسیرانی گفت: برای نوسازی ۹۰ هزار تاكسی در كشور تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است.

به گزارش نما، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اظهار کرد: برنامه نوسازی ۹۰ هزار خودرو در دستور کار است، براین اساس خودروهایی که ۱۰ سال به بالا هستند می‌توانند از وام ۲۰ میلیون تومانی با کارمزد ۱۸ درصد استفاده کنند که روی خودروی اسقاطشان هم اگر سواری باشد ۵ میلیون و روی ون ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی افزود: ما در شهر تهران ۱۷ هزار خودرو تاکسی را در طرح نوسازی قرار داده‌ایم.

وی گفت: متاسفانه مدل نگاه ما به بخش خصوصی موجب آسیب دیدن تاکسیرانان شده است، ما به عنوان سازمان تاکسیرانی مدل فعالیت این شرکتهای تاکسیرانی را بازنگری کردیم تا اینکه به فرم رقابت رسیدیم براین اساس این رقابت در دو بخش جذب راننده و ارائه خدمات دنبال می‌شود و شعار مدرن سازی شعار اصلی تاکسیرانی است، این نوسازی در سه محور ناوگان، رانندگان و نیز خدمات دنبال می‌شود.

قنادان ادامه داد: بعد از طرح هدفمندی یارانه‌ها دولت تعهداتی برای بیمه رانندگان تاکسی دنبال کرد که به مرور زمان با توجه به تغییرات بودجه‌های سنواتی دولت بیمه رانندگان تاکسی قطع شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بیان کرد: در حال حاضر دولت ۱۳.۵ درصد از سهم بیمه رانندگان تاکسی را پرداخت می‌کند که البته برای آن هم اما و اگرهایی وجود دارد که احتمال قطع شدن آن برای سال آینده وجود دارد، البته این موضوع همه تاکسیرانان را در برنمی‌گیرد و بقیه باید خود را به صورت خویش فرما بیمه کنند.البته این مبلغ بیمه بسیار بالاست از دولت می خواهیم تا به این قشر کمک کند.

وی در پایان گفت: آمارها نشان می دهد که تسهیلات پرداختی به تاکسیرانان در ۲۰ سال گذشته سال به سال کاهش یافته است.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: