نسخه چاپی

ارائه متادون به معتادان كارتن‌خواب در گرمخانه‌ها

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: با توجه به اینكه تعدادی از كارتن‌خواب‌ها معتاد هستند برای همین منظور تمهیداتی در نظر گرفته شد و به این افراد متادون داده می‌شود.

به گزارش نما، شب گذشته و در پی سرمای شدید و یخبدان معابر و پاتوق‌های کارتن‌خواب ها در سطح شهر تهران، رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به همراه تعدادی از خبرنگاران و عکاسان بازدیدی را از سطح شهر و نحوه جمع آوری بی خانمان و انتقال آنها به مددسرای شهرداری تهران داشتند.

رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به جمع‌آوری افراد کارتن‌خواب در منطقه شوش، اظهار کرد: یکی مناطقی که با تراکم اینگونه افراد روبرو هستیم میدان شوش است و به همین منظور به صورت ویژه در این محل برنامه‌های انجام شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر تردد خودروی فوریت‌های اجتماعی در سطح منطقه، اتوبوسی نیز در میدان شوش مستقر شده و افرادی که تمایل ندارند به مددسرا بروند می‌توانند در داخل اتوبوس اسکان پیدا کنند.در ادامه بازدید اهالی رسانه از وضعیت کارتن خواب‌ها و مددسراهای شهرداری تهران، بازدیدی هم از مددسرای خاوران واقع در منطقه 15 صورت گرفت.

این مددسرا در جاده امام رضا(ع) قرار دارد و ظرفیت پذیرش 600 نفر را دارد.

قدیمی با اشاره به پذیرش بی‌خانمانان و کارتن‌خواب‌ها در مددسراها، اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و کاهش دمای تهران طی بخشنامه‌ای به تمامی مددسراها اعلام کردیم که بی‌خانمانان می‌توانند به صورت 24 ساعت در این ایام در مددسراها حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: 18 مددسرا در شهر تهران فعال هستند که ظرفیت پذیرش آنها 3 هزار 500 نفر است ضمن اینکه محدویتی برای پذیرش افراد اشاره شده نداریم.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: با توجه به اینکه تعدادی از کارتن‌خواب‌ها معتاد هستند برای همین منظور تمهیداتی در نظر گرفته شد و به این افراد متادون داده می‌شود تا بهانه‌ای برای خروج از مددسرا نداشته باشند.

وی افزود: شهروندان تهرانی می توانند در صورتی که با افراد بی‌خانمان و کارتن خواب‌ مواجه شدند موارد را از طریق سامانه 137 اطلاع دهند.

قدیمی همچنین به توزیع غذای گرم به افرادی که در مددسراها حضور پیدا می کنند، اشاره کرد و گفت: هر زمانی که این افراد در مراکز پذیرش بشوند ابتدای استمام کرده و به آنها لباس فرم داده می‌شود و در ادامه فرایند پذیرش آنها ادامه پیدا می‌کند ضمن اینکه پزشک متخصص نیز در مددسراها مستقر است و در صورت نیاز افراد را معاینه می‌کند.

علی رغم برنامه ریزی شهرداری تهران برای جمع آوری افراد بی خانمان و کارتن خواب،اما تعداد زیادی از این افراد هم در محل هرندی و کوچه و پس کوچه‌ها محله درخشنده( شوش) حضور داشتند که تمایلی برای رفتن به مددسراهای شهرداری نداشتند و عنوان می کردند با آنها برخورد فیزیکی می‌شود.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...