نسخه چاپی

تاثیر نمایشگاه‌های خارجی در قاچاق طلای ایران

دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان تهران با اعلام خبر تشكیل ۹ پرونده كلان قاچاق طلا در سال جاری، از تشدید نظارت‌های فرودگاهی به دنبال برگزاری چند نمایشگاه طلا در كشورهای همسایه خبر داد.

به گزارش نما، علی‌اکبر پوراحمد نژاد دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با اشاره به کشف 9 پرونده قاچاق کلان طلا در سال جاری اظهار کرد: همکاران ما در دستگاه‌های کاشف از جمله وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی، موفق شدند در سال جاری 9 پرونده کلان قاچاق طلا و مصنوعات آن را کشف کنند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران افزود: خوشبختانه در حال حاضر در کنار ساختارهای امنیتی و اطلاعاتی در موضوع مبارزه با قاچاق طلا، ورود و خروج غیرقانونی شمش و مصنوعات طلا، طرح‌هایی در دست اجرا است که به کشف پرونده‌هایی در این بخش منجر شده است.

وی ادامه داد: ما در این طرح‌ها با مشارکت اتحادیه‌ها و بازرسی‌های اصناف، سعی داریم تا نظارت بیشتری بر بازار طلا در کشور داشته باشیم تا فضا را برای قاچاقچیان طلا ناامن کنیم.

پوراحمد نژاد با اشاره به طرح تشدید مبارزه با قاچاق طلا در فرودگاه‌های کشور گفت: متاسفانه تجربه نشان داده که به دنبال برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی طلا، قاچاق مصنوعات طلا در کشور بیشتر شده و از این رو با توجه به برگزاری چند نمایشگاه خارجی طلا در دو سه کشور همجوار ایران، نظارت‌ها و کنترل‌های فرودگاهی را تشدید کردیم و پلیس فرودگاه‌ها نیز در این بخش اقدامات خود را بیش از پیش افزایش داده است.

دبیر کمسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران اضافه کرد: به دنبال این اقدامات، همکاران ما در دستگاه‌های کاشف موفق به کشف 2 محموله شمش و مصنوعات طلا شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه علی‌رغم کشف پرونده‌های کلان قاچاق طلا، شاهد ادامه‌دار بودن نقل و انتقالات خرد هستیم که به نظر می‌رسد با توجه به تغییر قوانین ورود و خروج طلای مسافری، شکل و شمایل قاچاق طلا به این سمت رفته باشد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...