نسخه چاپی

باند سرقت مسلحانه 7 میلیاردی در مشهد متلاشی شد

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری گردانندگان باند سرقت مسلحانه 7 میلیارد تومانی از یك تبعه خارجی خبر داد.

به گزارش نما، سردار قادر کریمی فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: 6 مرداد ماه سال گذشته یک راننده تاکسی بین شهری که از تایباد عازم مشهد بود با یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 نقره ای در جاده مواجه شد که سرنشینان آن ،خودروی تاکسی را با تهدید اسلحه متوقف کردند.

وی افزود: 3 سرنشین پژو 405 با تهدید اسلحه و با توسل به زور از سرنشین تاکسی که یک تبعه خارجی بود مقادیر زیادی ریال سعودی، درهم امارات و دینار کویت به ارزش تقریبی 7 میلیارد تومان به همراه گذرنامه وی به سرقت برده و متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: با گزارش این سرقت مسلحانه به مرکز فوریت های پلیسی 110 و اهمیت موضوع، طرح مهار بلافاصله به اجرا گذاشته شد و مشخصات ظاهری سارقان و خودروی آنها به تمامی تیم های گشتی پلیس استان خراسان رضوی و استان های همجوار اعلام شد. سارقان هیچ سرنخی از خود بر جای نگذاشته بودند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت مسلحانه ادامه یافت.

سردار کریمی خاطر نشان کرد: کارآگاهان ورزیده مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در چند مرحله به شهرستان تایباد و گمرک مرز دوغارون اعزام شدند و با هوشمندی به تحقیقات علمی، فنی و پلیسی خود ادامه دادند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: پلیس در ادامه تحقیقات به سرنخ هایی رسید که منجر به شناسایی 2 تن از عاملان اصلی این باند سرقت مسلحانه شد. ردزنی های اطلاعاتی کارآگاهان حاکی از آن بود که این 2 متهم به کشور ترکیه گریخته اند.

سردار کریمی گفت: بررسی های بعدی پلیس مشخص کرد عاملان سرقت قبل از سفر با مراجعه به یک صرافی، بخشی از وجوه سرقتی را به ریال تبدیل و یک دستگاه تریلر و خودروی سواری گران قیمت نیز خریداری کرده اند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: پس از گذشت 19 ماه از وقوع این سرقت، کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان و ماموران انتظامی تربت جام و پلیس فریمان همچنان به ردزنی های گسترده اطلاعاتی خود در این رابطه ادامه دادند و به اطلاعاتی دست یافتند که خبر از بازگشت متهمان به ایران و اختفای آنها در مشهد می داد.

وی خاطر نشان کرد: پس از گمانه زنی های زیاد در خصوص محل تردد این 2 سارق و کنترل و مراقبت های پوششی، محل اختفای این افراد شناسایی و پلیس در اقدامی غافلگیرانه، آنها را دستگیر کرد.

این مقام انتظامی گفت: 2 متهم در برابر شواهد و مستندات موجود به سرقت مسلحانه با همدستی 3 نفر دیگر اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: فرماندهی انتظامی شهرستان تربت جام در عملیاتی مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان فریمان و کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شده و در آخرین مرحله از این عملیات، پس از چندین ساعت کنترل و مراقبت های نامحسوس 3 عضو دیگر این باند دستگیر و در بازرسی ها 2 دستگاه خودروی سواری پژو 405 و 206 نیز کشف شد.

سردار کریمی با تقدیر از تلاش های فرماندهی انتظامی شهرستان های تربت جام ، فریمان و کارآگاهان پلیس آگاهی استان گفت: تحقیقات کارآگاهان برای کشف ابعاد مجهول این سرقت مسلحانه ادامه دارد.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...