نسخه چاپی

نگرانی پنتاگون از یك اپلیكیشن موبایلی

نگرانی وزارت دفاع آمریكا از استفاده نظامیان این كشور از یك نرم افزار به اوج خود رسید.

به گزارش نما، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده استفاده نظامیان آمریکایی از یک نرم افزار که می‌تواند محل فعالیت و ورزش آن‌ها را برای همگان آشکار کند، نگران کننده است.

پنتاگون امروز دوشنبه اعلام کرد که ماجرای استفاده سربازان آمریکایی از یک برنامه موبایلی و مشارکت در برنامه «نقشه گرمای جهانی» که تحت مدیریت یک شرکت نوآور آمریکایی است را مورد بازبینی قرار می‌دهد. این برنامه (موبایلی) داده‌های حاصل از ورزش دوندگان، دوچرخه‌سواران و دیگر ورزشکاران را از سرتاسر جهان جمع‌آوری می‌کند.

روز گذشته بود که واشنگتن‌پست گزارش داد که این نقشه با ترکیب داده‌های حاصل از جی. پی. اس. در حالی جمع‌آوری داده‌های بیش از ۲۷ میلیون کاربرد در جهان است.

حاصل برنامه که به «استراوا مپ» موسوم است، و در پی استفاده برخی سربازان ارتش آمریکا از آن، مسیر تمرین ورزشی و دویدن آن‌ها را در پادگان‌ها روی نقشه می‌دهد. مسئله‌ای که می‌تواند اطلاعات بسیار حساسی را در اختیار مهاجمان احتمالی قرار دهد.

مهمتر از آن، انتقال داده‌های مرتبط با نقل و انتقال این سربازان از طریق این برنامه و درج آن روی نقشه است، البته در شرایطی که این افراد گزینه ارسال اطلاعات این برنامه را خاموش نکرده باشند.

برای مثال با استقاده از این نقشه می‌توان به محل اصلی فعالیت و ورزش سربازان آمریکایی در پایگاه‌های بگرام در افغانستان و قامشلی در شمال‌غرب سوریه پی برد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...