نسخه چاپی

آخرین جزئیات از پیش فروش سكه

مدیر نشر و ریالی بانك مركزی گفت: با توجه به اینكه بانك ملی عاملیت این كار را بر عهده گرفته است، این بانك برای هماهنگی بیشتر بین شعب خود، درخواست كرد روز شروع ثبت نام‌ها به 17 بهمن ماه موكول شود.

به گزارش نما، بازار سکه در بعضی از روزهای سال به دلایل مختلف شاهد افزایش قیمت است بخاطر همین مسئولان راهکارهایی را برای تنظیم این بازار ارائه می‌دهند. در همین زمینه مسعود رحیمی مدیر نشر و ریالی بانک مرکزی با اشاره به تعویق دو روزه ثبت نام پیش فروش سکه، اظهارداشت: با توجه به اینکه بانک ملی عاملیت این کار را بر عهده گرفته است، این بانک برای هماهنگی بیشتر بین شعب خود، درخواست کرد روز شروع ثبت نام‌ها به 17 بهمن ماه موکول شود که مورد موافقت بانک مرکزی قرار گرفت.

وی درخصوص قیمت مدنظر بانک مرکزی برای پیش فروش سکه، افزود: امروز بعد از ظهر سازوکار پیش فروش نهایی خواهد شد، اما تصمیمی که تاکنون برای قیمت‌گذاری سکه اتخاذ شده است، دریافت علی‌الحساب یک میلیون تومان به ازای هر عدد سکه پیش فروش شده است.

مدیر کل نشر و ریالی بانک مرکزی تصریح کرد: بر این اساس قیمت نهایی سکه در روز تحویل و با توجه به قیمت سکه در بازار محاسبه و زیر قیمت از مشتری دریافت می‌شود.

پیش فروش سکه با قیمت های پایین‌تر از قیمت بازار در موعد ثبت نام برای پیش خرید و در سررسیدهای سه، شش و نه ماهه و یک ساله انجام می‌شود.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...