نسخه چاپی

خبرهای خوش وزیر رفاه برای بازنشستگان

وزیر رفاه با بیان اینكه امسال۲۸۰۰میلیارد برای افزایش پلكانی حقوق درنظر گرفتیم گفت: برای سال آینده نیز ۳۴۰۰میلیارد در نظر گرفته شده است.اما این افزایش با شیبی در حال وقوع است تا به مرور آن را رفع كنیم.

به گزارش نما، مراسم اختتامیه دومین جشنواره ورزشی استانی بازنشستگان کشوری برگزار شد که در این مراسم علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معتقدم اولین و مهمترین موضوع فهم‌ و درک ما از مسائل است و اغلب اوقات مسائل را یا نمی بینیم و یا آن را پنهان کرده و صورت مساله را پاک می کنیم.

وی افزود: اگر امروز از بنده سوال کنید وضع خوب است یا خیر؟ ، می‌گویم خیر؛ اما اگر سوال کنید آیا مسیر را درست می پیمایید و بازنشستگان را درک می کنید،می گویم؛ بله.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پدر کارگر داشتن و زندگی تلخ را درک کرده‌ام و خودم کارگری کرده‌ام و وضعیت موجود بسیاری خانواده ها را درک می‌کنم گفت: به خانه‌ای رفتم که پدر خانواده معلول بود و برای او یک زن عقب مانده ذهنی گرفته بودند و آنها دو فرزند داشتند. با زنی برخورد داشتم که سن چهره‌ای و سن شناسنامه‌ای اش ۲۰ سال با هم تفاوت داشت و همسری معتاد داشت که از راه دور به تهران برای کار می آمد. ما در برابر همه این ها مسئول هستیم و مسائل زیادی هست که باید با آنها دست و پنجه نرم کنیم.

ربیعی افزود: سیاست رفع فقر مطلق و تکیه بر اشتغال خرد را دنبال کردیم و سال گذشته دریافتی ۳.۲ درصد خانواده هایی که با درآمد کمتر از ۲۰۰ هزار تومان زندگی می کردند را به ۶۰۰ هزار تومان رساندیم که کار بزرگی بود.وی بر ضرورت توجه به دوره سالمندی و بازنشستگی گفت: سیاست زندگی و بازنشستگی سالم را به جد مدنظر داریم، سالمندی نباید با معلولیت و ناتوانی همراه باشد. باید سفر سالمندی و خانه‌های امید گسترش یابد.

بیشتر بخوانید:
پاداش و عیدی بازنشستگان، تأمین شده است
پاداش بازنشستگان به بالای ۲۶۰ میلیون تومان می‌رسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه متاسفانه نگاه اخلاقی به دوره سالمندی رفته رفته در حال تغییر است اظهار کرد: عزت نفس و معیشت بازنشستگان بسیار مهم است. حدود ۶۷ درصد بین افزایش مستمری و تورم در سال های قبل فاصله افتاد و قدرت خرید ۶۷ درصد کاهش یافت.

ربیعی ادامه داد:اکنون هم تورم را کنترل کردیم اما به معنای ارزانی نیست و کاهش قدرت خرید هنوز باقی است. در این سال‌ها سعی کردیم نرخ افزایش مستمری را بالاتر از تورم بگیریم، ولی بنیان های اقتصادی و مالی اجازه نمی‌دهد یکباره ۶۰ درصد حقوق ها را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه امسال۲۸۰۰ میلیارد تومان برای افزایش پلکانی حقوق درنظر گرفتیم گفت: برای سال آینده نیز ۳۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. اما این افزایش با شیبی در حال وقوع است تا به مرور آن را رفع کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: طبق تصویب مجلس قرار شد ۵۰هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به صندوق های بازنشستگی در سال آتی پرداخت شود که خبر خوبی برای خانواده بازنشستگان است.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...