نسخه چاپی

مامور ویژه «اف‌بی‌آی» قربانی جدید ترامپ

مامور ویژه پلیس فدرال آمریكا تحت فشار كاخ سفید و ترامپ استعفا داد.

به گزارش نما، مامور ویژه نظارت پلیس فدرال آمریکا تحت فشار انتقادات کاخ سفید از جمله «دونالد ترامپ» از سمت خود استعفا کرد. «جاش کمبل» مامور ویژه نظارت پلیس فدرال آمریکا (FBI) به دلیل آنچه که حملات بی وقفه منتقدانی همچون دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و جمهوریخواهان کنگره به این نهاد برای کسب اهداف سیاسی عنوان کرد، از پست خود کناره گیری کرد.

کمبل در مطلبی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده درباره دلایل کناره گیری خود می نویسد: با گذشت بیش از یک دهه از خدمت در این سازمان که شامل تحقیقات درباره تروریسم، همکاری برای نجات قربانیان آدم ربایی در خارج و دستیاری ویژه رئیس FBI بوده است، با بی میلی فعالیت خود را متوقف می کنم و سازمانی را که به آن علاقه دارم، ترک می کنم.


وی افزود: می خواهم به تعداد فزاینده ای از مردم بپیوندم که بر این باورند که حملات بی وقفه به پلیس فدرال نه تنها این سازمان پیشتاز اجرای قوانین، بلکه امنیت ملی را تضعیف می کند. استعفای من دردناک است اما گزینه جایگزین آن یعنی سکوت در شرایطی که وجهه این سازمان برای دستیابی به اهداف سیاسی تخریب می شود، غیر ممکن است.

مقاله کمبل به دنبال انتشار یادداشتی در روز جمعه منتشر شد که در آن پلیس فدرال آمریکا به سوء استفاده از «قانون نظارت بر اطلاعات خارجی» (فیسا) متهم می شود.

ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، جمعه شب اجازه انتشار عمومی یک سند طبقه بندی شده مربوط به پرونده ارتباط ستاد انتخاباتی خود با روسیه را صادر کرد. این سند، حاکی از رفتار جانبدارانه اداره تحقیقات فدرال و وزارت دادگستری آمریکا علیه ترامپ است.

دموکرات های کنگره معتقدند این سند که توسط جمهوریخواهان تهیه شده گمراه کننده بوده و از اطلاعات طبقه بندی شده به صورت گزینشی استفاده کرده تا بر تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس پرونده دخالت ادعای روسیه در انتخابات آمریکا تاثیر منفی بگذارد.

«آدام شیف» نماینده دموکرات کمیته اطلاعاتی کنگره آمریکا گفت: انتشار این یادداشت فریب دادن عموم و لطمه به تحقیقات است.
منبع: مهر

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...