نسخه چاپی

محسن هاشمی:

۶ ماه گذشت، انتظار مردم از تحول در مدیریت شهری برآورده نشد/ صدای مردم را بشنویم قبل از آنكه برای شنیدن دیر شده باشد

محسن هاشمی با انتقاد از عملكرد شهرداری گفت: باید معترف بود در 6 ماه سپری شده از دوران مسئولیت شورای پنجم و شهردار منتخب آن، انتظار عمومی از تحول در مدیریت شهری برآورد نشده است.

به گزارش نما، رئیس شورای شهر تهران گفت: باید معترف بود در ۶ ماه سپری شده از دوران مسئولیت شورای پنجم و شهردار منتخب آن، انتظار عمومی از تحول در مدیریت شهری برآورد نشده است و آنگونه که باید مدیریت شهری در انجام وظایف خود فعال عمل نکرده است.

محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای چهل و سومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: در ایام دهه فجر قرار داریم و همچنین امروز سالروز صدور حکم ریاست دولت موقت از سوی امام خمینی برای مهندس بازرگان است که این حکم توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حضور امام قرائت شد و شاید بی‌مناسبت نباشد با توجه به شرایط فعلی جامعه و اعتراضات و دیدگاه‌های مطرح شده در رابطه با بازخوانی کاری و نقد انقلاب اسلامی نکاتی مطرح شود.

وی تصریح کرد: انقلاب مردم ایران در بهمن 57 یک گام تکاملی در راستای تلاش‌های آنان در طول سده اخیر محسوب می‌شود، انقلاب مشروط و نهضت ملی شدن صنعت نفت دو جنبش اجتماعی فراگیر دیگری بود که پیش از این ناکام شده بود و شاید اگر تجربه تلخ این دو گام ناکام نبود میزان مصمم بودن مردم نسبت به سرنگونی نظام پهلوی متفاوت بود.


رئیس شورای شهر تهران گفت: انقلاب اسلامی یک تجربه تاریخی بود، تجربه‌ای که مانند سایر تجربه‌های یک ملت توام با سعی و خطا، دستاوردها و هزینه‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌ها، افتخارات و تاسف‌ها، لبخندها واشک‌ها، تصمیمات درست و اقدامات اشتباه و خرسندی و حسرت‌هاست و اگر امروز و با آگاهی و تجربه امروز بتوانیم به سال 57 بازگردیم قطعا به گونه‌ای دیگر و با عملکرد بهتری آن شرایط را سپری می‌کنیم اما افسوس که زمان به عقب بازنمی‌گردد و تجربیات گذشته می‌تواند نشانگر آینده باشد.

هاشمی بیان کرد: اکنون ما وارث این تجربه گرانسنگ و پرهزینه هستیم و شرط عقل آن است که نقاط قوت و مثبت این تجربه را حفظ و تثبیت کنیم و نقاط ضعف و اشتباهات آن را مایه عبرت و تجربه قرار دهیم و امروز نیز مانند گذشته صدای نارضایتی و اعتراض مردم را که با مشکلات شدید معیشتی و مطالبات پاسخ داده نشده اجتماعی، فرهنگی و سیاسی درگیرند را می‌شنویم.

وی افزود: انتظارات مردم از جمهوری اسلامی و انقلابی که با هزینه‌های فراوان و تقدیم صدها هزار شهید به ثمر نشسته و حفظ شده است با عملکرد فعلی 3 قوه و سایر دستگاه‌ها و نهادهای مسئول فاصله و شکاف عمیقی دارد و به جای اینکه یکدیگر را متهم کرده و اعتراضات مردم و مشکلات و اعتراضات مردم را همانند سایر مسائل به موضوع مناقشه سیاسی تبدیل کنیم بهتر است آن را بشنویم و هر شخص، گروه یا دستگاه و نهادی قصور و تقصیر خود را در رقم زدن وضع موجود بپذیرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: تزریق ناامیدی و تنش به جامعه نه تنها دوای درد آن نیست بلکه به جای آنکه مرهم و مسکنی برای زخم عمیق و کهنه باشد نمک پاشیدن بر آن است و اکنون که دهه چهارم انقلاب به پایان رسیده است انتظار مردم از مسئولان پرهیز از برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های پرهزینه و تشریفاتی و بازگشت به شعارها و روحیات ابتدای انقلاب است که پیوندی عمیق میان مردم و مسئولان وجود داشت.

هاشمی بیان کرد: صدای مردم را بشنویم قبل از آنکه برای شنیدن دیر شده باشد و اصلاح و خدمت صادقانه و خالصانه را شتاب ببخشیم قبل از اینکه اینگونه اقدامات دیگر اثرگذار نباشد، امروز همه حوزه‌های عمومی با نارضایتی مردم مواجه هست، از شرایط اقتصادی و بی‌ثباتی قیمت ارز تا وضعیت قضایی، عملکرد قوه مقننه و نهادهای فرهنگی و اجتماعی است و در این زمینه حوزه مدیریت شهری نیز خالی از اشکال و ضعف نیست و باید معترف بود در 6 ماه سپری شده از دوران مسئولیت شورای پنجم و شهردار منتخب آن، انتظار عمومی از تحول در مدیریت شهری برآورد نشده است و آنگونه که باید مدیریت شهری در انجام وظایف خود فعال عمل نکرده است.

وی گفت: در پایان امیدوارم سی‌ونهمین دهه فجر متفاوت و موثرتر از سال‌های قبل سپری شود و اگر ورود به سن 40 سالگی برای انسان باید همراه با اوج عقلانیت و پختگی فرد باشد، برای انقلاب نیز ورود به سن 40 سالگی بتواند پویایی، بالندگی، نقدپذیری و عقلانیت بیشتری از گذشته را به همراه بیاورد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...