نسخه چاپی

ترفند جدید برای خروج دلارها از جیب خانه دارها؟

یكی از فعالان بازار ارز وضعیت فعلی بازار ارز را ترفندی برای گرانی دلار و ایجاد جذابیت برای پیش فروش سكه می داند و می گوید: شاید با این روش خانه دارهایی كه دلار خریده اند به خرید سكه روی بیاورند.


به گزارش نما، بازار ارز امروز شاهد قیمت بی سابقه دلار بود و وضعیت فعلی بازار اتفاقاتی را در این بازار رمق زد. در دقایق نخست فروش ارز بانکی به عموم متقاضیان در بازار آزاد قیمت فروش دلار از سوی نماینده بانک 4785 تومان اعلام شد. ولی دقایقی بعد دلار بانکی با قیمت 4755 تومان و بعد از آن 4749 تومان و هم اکنون 4725 تومان به مردم فروخته شد.

یکی از فعالان بازار ارز در خصوص اتفاقات امروز این بازار اینطور می گوید که عده ای از افراد با رانتی که داشتند صبح دلار هایشان را با قیمت های 4790 تا 4810 فروختند و بعد با تاخیر بانک از دلار 4795 شروع به فروش برای(عموم) میکند و بتدریج قیمت را کاهش میدهد (الان 4725)!


وی می گوید: با این روال افرادی که الان دلار می خرند هر چی میگذرد تا دلار شان را بگیرند، قیمت بازار آزاد رفته رفته پایین می‌اید! خودتان قضاوت کنید برنده این بازی کیست؟!

* فروش ارز به عموم مردم/ ترفند جدید برای خروج دلارها از جیب خانه دارها؟

این صراف وضعیت فعلی بازار ارز را ترفندی برای گرانی دلار و ایجاد جذابیت برای پیش فروش سکه می داند و می گوید: شاید با این روش خانه دارهایی که دلار خریده اند به خرید سکه روی بیاورند.در تلاطم ارزی بازار امروز دلار فردایی نه در افشار و نه در سبزه میدان معامله نمی شد. ضمن آنکه از بازار سبزه میدان خبر رسیده که تعدادی از دلال های بازار متواری شده اند.

بعد از تشدید تلاطم ارزی در بازار از سوی دادستان تهران اعلام شد که تعدادی از متهم‌های ارزی دستگیر شده‌اند و چند روز قبل هم نیروی انتظامی در خبری رسماً اعلام کرد که وارد بازار شده و درحال شناسایی تأثیرگذاران این بازار است.

رییس پلیس آگاهی ناجا با ابراز اینکه "در حال طراحی اقداماتی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها در بازار ارز هستیم", گفت: در حال بررسی تأثیرگذاران در بازار ارز و کسانی که حمایت و پشتیبانی پشت‌پرده از آنها می‌کنند هستیم و امروز برای ما روشن شده که این افراد چه‌کسانی هستند.

گفتنی است, طبق اعلام فعالان بازار ارز فضای این بخش از چند روز قبل با حضور جدی نیروی انتظامی امنیتی شده بود. یکی از صراف‌ها در همین ارتباط گفت: فضای الآن بازار طوری است که تقریباً همه آماده فرار هستند.

براساس این گزارش, نیروی انتظامی با هماهنگی بانک مرکزی از هفته گذشته عملیات پلمب دفاتر واسطه صرافی‌ها را آغاز و در پی آن 4 دفتر واسطه صرافی پلمب کرده بود، بر همین اساس موج دوم پلمب دفاتر صرافی‌ها از روز گذشته آغاز و یک دفتر واسطه صرافی پلمب شد.

برخی منابع اعلام کرده‌اند که پلمب دفاتر واسطه صرافی‌ها در راستای جلوگیری از قیمت‌سازی این دفاتر برای بازار ارز و به‌خصوص دلار انجام می‌شود.گرانی جدید دلار در بازار ارز در حالی ادامه دارد که پیشتر رئیس کل بانک مرکزی در چند روز مختلف تأکید کرده بود که دلار به‌زودی و طی روزهای آینده ارزان می‌شود.

در روزهای اخیر رئیس کل بانک مرکزی گفته بود: تا حدود زیادی کاهش نرخ ارز در بازار ادامه خواهد یافت، البته این کاهش در حد رقم و اعدادی خواهد بود که حبابی در آن وجود نداشته باشد. البته برای کاهش نرخ ارز در بازار نمی‌توان رقم خاصی را اعلام کرد.

ولی‌الله سیف درباره میزان حباب نرخ ارز با توجه به روند کاهشی که در بازار آغاز شده است، گفت: بازار ارز در حال طی کردن شرایط خاص خود است و طبیعی است که بانک مرکزی طبیعتاً نظارت بر این روند دارد؛ البته به‌نظر می‌رسد که یک التهاب در یک تا دو ماه گذشته در این بازار رخ داد که اکنون، در حال تعدیل شدن است.

این درحالی است که رئیس جمهور نیز در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم تأکید کرده بود که مشکلی از بابت دلار وجود ندارد و مردم خیالشان راحت باشد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...