نسخه چاپی

حضرت زهرا(س) نمونه كامل زنان عالم

كارشناس علوم قرآنی گفت: حضرت زهرا(س) در مقام اثبات امامت و ولایت حاضر شدند جان خود، فرزاندان و خانواده اش را فدا و تقدیم دین اسلام كند.

به گزارش نما، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بهاری درباره شخصیت حضرت فاطمه(س) گفت: بی بی دو عالم در مقام یک مادر عالی ترین مادر و در مقام یک زن برای شوهر عالی ترین زن در عالم هستی است.

این کارشناس علوم قرآنی درباره ولایت پذیری حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: بانوی بزرگوار اسلام شخصیت بی نظیری دارند و تمامی ابعاد لازم برای دفاع از حریم امامت را به کار می گیرند. حضرت زهرا (س) که 10 سال در خانه مولا علی(ع) زندگی کرده، زمانی که لازم است چادر به سر می گیرد و با یک وقار، عزت و متانت قدم بر می دارد که مورخان نوشته اند زمانی که او برای احتجاج به سمت مسجد رسول الله قدم بر می دارد؛ گویی رسول خدا(ص) در حال راه رفتن به سمت مسجد هستند.

حجت السلام والمسلمین بهاری ادامه داد: حضرت زهرا(س) خطیب بی نظیر است و زمانی که لازم است سخنرانی کند خطبه ای بسیار کامل را برای جامعه بیان می کند. در خطبه قراء فدکیه این بانوی بزرگوار اسلام برای مردم و اهل بیت می فرمایند: "اگر می خواهید نجات پیدا کنید بدانید خدا به اهل بیت ویژگی هایی داده است. ما اهل بیت برای نظم دادن به جامعه بشری آمده ایم یعنی حکومت و سیاست برای ماست و اگر بناست شما رشدی پیدا کنید در قبال رفتاری که از ما درس گرفته اید می توانید رشد پیدا کنید، ما آمده ایم شما را از تفرقه دور کنیم و وحدت برای شما ایجاد کنیم و اگر در محویت قرآن و اهل بیت جمع شوید هرگز دچار تفرقه، جدایی و حمله و صدمه ای از جانب دشمنان نمی شوید".

وی خاطرنشان کرد: ایشان در کنار ویژگی های کمال، متانت، وقار، عزت، ولایت پذیری، مادری و همسرداری، در مقام اثبات امامت و ولایت حاضر شدند جان خود، فرزاندان و خانواده اش را فدا و تقدیم دین اسلام کنند. با تمام وجود و حتی با گذشتن از فدکی که حق مسلم ایشان بود؛ هم جهاد با مال و هم جهاد با جان را انجام دادند که همان شهادتشان است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...