نسخه چاپی

اظهارات معاون شهردار تهران درباره سهمیه‌ طرح ترافیك خبرنگاران

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران درباره نحوه توزیع سهمیه‌های طرح ترافیك بین رسانه‌ها گفت: فرصتی باقی نمانده و فقط یك ماه وقت داریم و خودم هم نمی‌دانم چگونه این سهمیه‌ها را توزیع كنم.

به گزارش نما، محسن پورسیدآقایی ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در رابطه با برنامه توزیع سهمیه طرح ترافیک برای رسانه‌ها گفت: فرصتی باقی نمانده و فقط یک ماه وقت داریم و خودم هم نمی‌دانم چگونه این سهمیه‌ها را توزیع کنم مشکل مربوط به طرح نیست به تصمیمی برمی‌گردد که به زور در لایحه گنجانده شد و برای رسانه‌ها سهمیه قائل شدند:

محسن پورسیدآقایی در رابطه با برنامه توزیع سهمیه طرح ترافیک برای رسانه‌ها گفت: قرار شده 3 درصد از 103 هزار سهمیه طرح ترافیک به رسانه‌ها داده شود.

وی ادامه داد: برای توزیع این سهمیه باید یک آئین‌نامه بنویسیم و به تأیید کمیسیون حمل و نقل شورای شهر برسد. به عنوان مثال مجمعی از اصحاب رسانه را دعوت کنیم و در رابطه با این آئین‌نامه به یک نقطه مشترک برسیم.

وی گفت:‌اما متأسفانه وحدت رویه در این زمینه بین رسانه‌ها وجود ندارد که این موضوع را به دستشان بسپاریم و برای کل صنف خبرنگاران آئین‌نامه را بنویسند.انجمن صنفی خبرنگاران،‌روزنامه‌نگاران مسلمان، روزنامه‌ها،‌خبرنگاران، سایت‌ها و وزارت ارشاد وجود دارد اما رسانه‌ها از نظر هیچ کدام از این گروه‌ها تبعیت نمی‌کنند که با هم بنشینند و آئین‌نامه بنویسند.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: این صورت مسئله اگر برای من حل شود می‌توانیم به یک نتیجه برسیم بگویید چند نماینده از این رسانه‌ها باید دعوت شوند و اگر با حضور نماینده شورا و وزارت ارشاد حساب کنیم شاید حدود 12 نفر شوند اما آیا این تعداد مورد وصول همه خبرنگاران هستند؟ از طرفی نمی‌توان هم از تمام رسانه‌ها دعوت کنیم و باید از نظر این نمایندگان تبعیت شود.

پورسیدآقایی گفت:‌ فرصتی باقی نمانده و فقط یک ماه وقت داریم و خودم هم نمی‌دانم چگونه این سهمیه‌ها را توزیع کنم مشکل مربوط به طرح نیست به تصمیمی برمی‌گردد که به زور در لایحه گنجانده شد و برای رسانه‌ها سهمیه قائل شدند.

وی در پاسخ به اینکه آیا هنوز به سهمیه 3 درصدی رسانه‌ها معترض هستید گفت:‌من از هر آنچه که در لایحه شهرداری بوده دفاع می‌کنم چون در طرح شهرداری به خبرنگاران سهمیه ای داده نشده بود و شورا این تسهیلات را به خبرنگاران داد و لایحه شورا را شورا باید دفاع کند من از لایحه خودم حرف می‌زنم.

پورسیدآقایی در پاسخ به اینکه شما نظر موافق به لایحه شورا داده‌اید،‌گفت: بله، داده‌ام این سهمیه را هم اجرا می‌کنم اما ترکیبی لازم است و باید از رسانه‌ها دعوت کنیم و سایر رسانه‌ها هم معترض نشوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد:‌این افراد باید مورد اطمینان همه باشند شاید نمایندگانی از وزارت ارشاد، از دو انجمن صنفی و یک نفر هم از جامعه خبری که ربطی به یک رسانه خاص نداشته باشد دعوت کنیم در اینجا اصلا نمی‌خواهم موضوع را سیاسی ببینم و بگویم از هر دو جناح سیاسی نماینده خبری دعوت می‌کنیم چرا که اکنون اصلاح‌طلبان نسبت به این موضوع حذف سهمیه‌ها تندی بیشتری می‌کنند و می‌گویند رانت ما قطع شده است.

وی گفت: این طور هم نیست که تخفیف‌های آنچنانی برای رسانه‌ها جایز باشد مگر قرار است هر روز در طرح بیایند و بروند؟‌ در مورد اینکه چگونه هم می‌خواهیم از آنها عوارض بگیریم با جزئیات مشخص شده است. این‌ها تخفیف 50 درصدی می‌خواهند، معاینه برتر هم نمی‌خواهند بگیرند؟! آن وقت توقع رفت و آمد هر روز به طرح ترافیک دارند. اینگونه نمی‌شود.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...