نسخه چاپی

سرگردانی مردم در بازار طلا

در هفته‌های اخیر گران شدن طلا در بازار برای مردم مشكلاتی را ایجاد كرده كه به واسطه آن مردم برای فروش طلا‌های دست دوم خود باید چند ساعتی وقت بگذارند تا آن را به پول تبدیل كنند.

به گزارش نما، این روزها طلای ۱۸ عیار در کنار سکه روند صعودی قیمت را در دستور کار خود قرار داده است به طوریکه بالغ بر ۲۰ هزار تومان در طول ۳ ماه بر قیمت طلای ۱۸ عیار افزوده شده است.

این افزایش قیمت در بازار طلا و سکه تغییرات بسیاری ایجاد کرده است و بیشتر مردم به جای خرید طلا در راستای فروش طلا‌های خود به طلا فروشی‌های سطح شهر و بازار طلا مراجعه می‌کنند.

گزارش‌های میدانی از بازار طلا و جواهر تهران حاکی از آن است که اکثر طلا فروشی‌ها به واسطه رکود حاکم در بازار با کاهش مشتری روبرو هستند از این رو تمایلی به خرید طلا از سوی مشتریان نشان نمی‌دهند.

در این میان برای فروش طلای دست دوم به طلا فروشی‌های بازار مراجعه کردیم و از ۱۰ طلا فروشی مراجعه شده تنها یک طلا فروشی اقدام به خرید طلا می‌کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا اکثر طلا فروشی‌های بازار خرید طلا ندارند، پاسخ داد: با توجه به افزایش قیمت طلا در مدت اخیر مردم کمتر طلا می‌خرند. از این رو طلا فروشی‌ها برای خرید طلا از مردم به واسطه کمبود منابع با مشکل روبرو می‌شوند.

در همین راستا محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران در ارتباط با وضعیت بازار طلا و جواهر در این روز‌ها، خاطر نشان کرد: خرید طلا از سوی طلافروش ها نیاز به منابع مالی دارد و رکود حاکم بر بازار باعث شده است که طلا فروشی‌ها برای خرید طلا با مشکل روبرو شوند.

وی افزود: رکود به غیر از بازار طلا در بخش‌های دیگر اقتصادی کشور وجود دارد و از این رو طلا فروشان برای خرید نیاز دارند تا قطعه طلایی بفروشند و بعد از آن اقدام به خرید کنند.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران با بیان اینکه طلا فروشی‌ها در این روز‌ها فروش خوبی ندارند، خاطرنشان کرد: درحال حاضر طلا فروش‌ها به دلیل اینکه منابع کافی در اختیار ندارند برای خرید طلا تمایلی ندارند و مجبورند بعد از فروش طلا اقدام به خرید طلا کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...