نسخه چاپی

رحیم‌پور ازغدی: «آرمانگرای غیر واقع‌بین» باعث شكست دستاوردها می‌شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همین سی، چهل سال اگر نهی از منكر نبود معلوم نبود این دستاوردهایی كه الان هست به دست ما می‌رسید. ما به دنبال جمهوری اسلامی هرچه جمهوری‌تر و هرچه اسلامی‌تر هستیم.

به گزارش نما، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در مقام تحقق آرمان‌های خود باید واقع بینانه عمل کنیم، آرمانگرایی و واقع‌بینی قابل جمع است. آرمانگرای غیرواقع بین و واقع گرای آرمان گریز باعث شکست بلندترین دستاوردها می‌شود:

حسن رحیم پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سی و هشتمین نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی طی سخنانی با موضوع «امر به معروف و نهی از منکر از حاکمان در نظام اسلامی» گفت: اینکه کسی خود را در برابر خداوند در مورد مردم و بقای ارزش‌های انقلاب اسلامی مسئول بداند باید این را قدر دانست.

وی افزود: «به من چه» و «به تو چه» و « به ما چه» در فرهنگ دینی انقلاب اسلامی نداریم، اگر قرار بود این به من چه‌ها در زندگی حاکم باشد انقلاب 57 محقق نمی‌شد.

ازغدی اظهار داشت: عمد داشتم در حوزه افکار و ارزش‌ها و نظام فکری می‌توانیم به یک معنا ایده آلیسم باشیم اما در مقام عمل اجتماعی و تلاش برای اجرای ارزش‌ها باید رئالیست بود.

وی گفت: در مقام عمل هیچ وقت همه ایده ها به آسانی و سریع محقق نمی‌شود. در عرصه عمل باید رئالیست بود.

بیشتر بخوانید:
فیلم/ وظایف رهبری به روایت رحیم‌پور ازغدی
قرار نبود در چهلمین سالگرد انقلاب حقوق نجومی و اختلاس وجود داشته باشد/ باید نهضت بازخوانی عظیمی صورت بگیرد

این استاد دانشگاه تاکید کرد: این جمهوری اسلامی که الان داریم من و شما تاسیس نکردیم، دویست سیصد هزار انسان برایش جان دادند، ده‌ها هزار انسان سی سال است زندگی توام با درد را تجربه می‌کنند، سی سال است روی تخت افتاده و هزینه های بسیاری پرداخت شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در مقام تحقق آرمان‌های خود باید واقع بینانه عمل کنیم، آرمانگرایی و واقع بینی قابل جمع است. آرمانگرای غیرواقع بین و واقع گرای آرمان گریز باعث شکست بلندترین دستاوردها می‌شود.

وی افزود: همین سی، چهل سال اگر نهی از منکر نبود معلوم نبود این دستاوردهایی که الان هست به دست ما می‌رسید. ما به دنبال جمهوری اسلامی هرچه جمهوری‌تر و هرچه اسلامی‌تر هستیم.

ازغدی تصریح کرد: قبل از اینکه نوبت به هزینه پرداختن برسد ملاحظاتی باید مورد توجه باشد. قدر آن چه که داریم را بدانیم، راه‌های عظیم و سختی که طی شد را بدانیم و بشناسیم، بعد شروع کنیم به هزینه دادن برای حفظ و بهبود شرایط موجود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: یک پاداش عظیمی که امر به معروف و نهی از منکر دارد همین به استقبال خطر رفتن است. همه این کفایت و سعادت را ندارند که امر به معروف کنند.

وی تاکید کرد: باید ببینیم سخت ترین کار و روی زمین مانده ترین کار چه کاری است، گاهی لازم می شود فرد یک تنه بایستد، و آماده سختی‌ها باشد، این نق زدن‌ها که ما را گرفتند و برای ما پرونده تشکیل دادند و اینها نباید باشد.

رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: من که عمومی نمی‌توانم وارد مصادیق شوم، ولی غیرعمومی وارد می‌شود، آخرین بار هم بی نظمی در فرودگاه‌ها بود که توهین به مردم و عمل نکردن به تعهدات بود. من اعتراض کردم و وقتی داشتم سوار هواپیما می‌شدم بازداشتم کردند و از پروازم جا ماندم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در عمل سیاه یا سفید وجود ندارد، همه خاکستری است، جمهوری اسلامی مزایایش را می‌بینیم و ضمن قدردانی از دستاوردها برای حفظ این وضعیت برای حفاظت و ضربه نخوردن شروع می‌کنیم این خاکستری‌های متمایل به سیاه را به سمت سفید می بریم، این فایده ای دارد که در عمل نقشه‌ها درست در می‌آید، در عمل باید نسبی ببنیم. باید به دنبال مطلوب باشیم در عین اینکه مقدور را بررسی می‌کنیم.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: