نسخه چاپی

ابطحی: به جرم انتقاد از دولت برای نرخ دلار دادگاهی شدم

نماینده خمینی شهر گفت: سال گذشته از بنده به خاطر خبری كه در بعضی از محافل اقتصاددانان مكتب نیاوران شنیده بودم مبنی بر اینكه نرخ ارز باید 7000 تومان باشد و آن را در یك سخنرانی اعلام كردم، شكایت شد.

به گزارش نما، نماینده مردم خمینی شهر گفت: سال گذشته از بنده به خاطر خبری که در بعضی از اتاق فکرها و محافل اقتصاددانان مکتب نیاوران شنیده بودم مبنی بر اینکه نرخ واقعی ارز باید ۷۰۰۰ تومان باشد و آن را در یک سخنرانی اعلام کردم، شکایت شد:

سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر با اشاره به افزایش نرخ ارز در کشور اظهار داشت: اتفاقا یکی از مسائلی که به خاطر آن دادگاهی شدم موضوع ارز است. سال گذشته از بنده به خاطر خبری که در بعضی از اتاق فکرها و محافل اقتصاددانان مکتب نیاوران شنیده بودم مبنی بر اینکه نرخ واقعی ارز باید 7000 تومان باشد و آن را در یک سخنرانی اعلام کردم، شکایت شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پرونده بنده در شعبه 9 بازرسی در حال جریان است، افزود: اما گویی خود به خود موضوع شکایت در حال منتفی شدن است چرا که دولتمردان هیچ واکنش موثری در قبال افزایش نرخ ارز از خود نشان نداده اند.

ابطحی تصریح کرد: آقایان موضوعاتی، چون تعطیلات سال نوی میلادی، مسافرت‌ها و خرید و فروش‌ها در این ایام را جزو عوامل افزایش نرخ ارز برشمردند و گفتند پس از این ایام نرخ ارز کاهش می‌یابد، اما همچنان این نرخ روند صعودی دارد هر چند صادرکنندگان اکنون از این افزایش نرخ خوشحال هستند، اما با توجه به اینکه سهم واردات ما بیش از صادرات است ممکن است در نهایت این موضوع به ضرر اقتصاد کشور تمام شود.

نماینده مردم خمینی شهر در پایان با بیان اینکه رئیس جمهور اعلام کرده که دولت نمی‌خواهد کسری بودجه را از طریق افزایش نرخ ارز جبران کند، اما عملا این موضوع در حال انجام است، خاطرنشان کرد: بنده در روند بررسی کلیات بودجه خطاب به نوبخت گفتم که ما به تفاوت نرخی که در بودجه آورده شده با قیمت فعلی ارز که 4400 تومان است به کجا می‌رود؟ این‌ها نکات کلیدی است که آقایان باید جواب دهند.
منبع: خبرگزاری دانشجو

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...