نسخه چاپی

كنگره اختیار فرمان حمله به ترامپ را نداده است

سناتورهای آمریكایی در یك نامه نوشتند: بدون اعطای اختیار از سوی كنگره، آغاز یك حمله پیشگیرانه یا بازدارنده از سوی ارتش آمریكا فاقد مشروعیت قانونی است.

به گزارش نما، شماری از سناتورهای دموکرات آمریکا در نامه ای به ترامپ به رئیس جمهور این کشور متذکر شدند وی برای حمله به کره شمالی قانوناً هیچ اختیاری ندارد. در این نامه آمده است ترامپ قانونا هیچ اختیاری برای صدور فرمان حمله پیشگیرانه علیه کره شمالی را ندارد.

سناتورهای آمریکایی در این نامه نوشتند: «مانند بسیاری از آمریکایی ها، ما نیز عمیقا نگران عواقب سیاسی آغاز یک حمله پیشگیرانه علیه کره شمالی و خطر محاسبات غلط و تلافی جویانه هستیم. بدون اعطای اختیار از سوی کنگره، آغاز یک حمله پیشگیرانه یا بازدارنده از سوی ارتش آمریکا فاقد مشروعیت قانونی است.»

این نامه را سناتور «مارتین هاینریک» از اعضای کمیته خدمات مسلح سنا تدوین کرده است و 17 سناتور دیگر از جمله «تیم کین»، «الیزابت وارن»، «برنی سندرز»، «بن کاردین» و «کاملا هریس» زیر این نامه را امضا کردند.

دولت آمریکا اعلام کرده است در حال بررسی تمامی گزینه های موجود علیه کره شمالی از جمله احتمال آغاز حمله نظامی علیه پیونگ یانگ است. گزینه احتمالی آغاز حمله نظامی علیه کره شمالی تاکنون با انتقادات بسیاری مواجه شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: