نسخه چاپی

آیت‌الله مكارم شیرازی: اقتدار نظامی موجب شده دشمن از گزینه نظامی دم نزند

یكی از مراجع عظام تقلید گفت: اقتدار ما در عرصه‌های مختلف موجب شده كه دشمن از گزینه نظامی صحبت نكند و به فضای مجازی دلخوش باشد.

آیت‌الله به گزارش نما، ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از مسؤولان و اساتید مراکز آموزشی عقیدتی و سیاسی سپاه، پاسداران و روحانیون و برادران و خواهران شرکت‌کننده در دوره‌های تربیتی اظهار کرد: اسلام در آغاز پیشرفت سریعی داشت به طوری که مورخان می‌نویسند یک قرن نگذشته بود که اسلام شرق و غرب عالم آن دوران را فراگرفت.

وی خاطرنشان کرد: دلیل این پیشرفت سؤال است زیرا وسائل ارتباطی وجود نداشت. مورخان غربی در این زمینه سخنان فراوانی دارند ولی یکی از مشاهیر آنها بیان می‌کند که هنوز این امر معما است.

این مرجع تقلید بیان اینکه نباید از مورخان شرق و غرب عامل پیشرفت سریع اسلام را سؤال کنیم گفت: باید از رسول‌الله(ص) عامل این پیشرفت را پرسش کرد که در روایتی این عامل بیان شده که برای امروز مهم است.

وی عنوان کرد: ایشان فرمودند عامل پیشرفت زندگی ساده است که در دوران امروز اگر وجود داشته باشد تحریم‌ها بی‌تأثیر است. عامل دیگر پیشرفت، ایمان قوی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: امروز باید این دو عامل در قالب ایمان محکم و زندگی بدون تشریفات را حفظ کرد؛ در این صورت دشمنان نمی‌توانند پیروز شوند. اگر فضاهای مجازی مفاسد اخلاقی را نشر دادند چنین جامعه‌ای مانند ابتدای انقلاب نیست و آسیب‌پذیر می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه این 40 سال را با همه عداوت‌های دشمن با موفقیت پشت سر گذاشتیم و روز به روز قوی‌تر شدیم گفت: اکنون قوی‌تر از سابق هستیم و دشمن می‌ترسد و به همین دلیل در زمینه گزینه نظامی صحبت نمی‌کند و به فضای مجازی دلخوش است و در همین راستا از اغتشاشگران حمایت می‌کند.

وی عنوان کرد: شما با آموزش و تقویت مبانی ایمان کار مهمی می‌کنید. اسلحه ما ایمان و عشق به شهادت است که دشمنان از این ابزار محروم هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: در طول هشت سال جنگ سپاهیان، بسیجیان و ارتشیان با عشق به سوی شهادت شتافتند در حالی که سربازان آمریکایی در فشار جنگ به خودکشی و فرار پرداختند.

وی تصریح کرد: به وصیت پیامبر اکرم(ص) عمل کنید و به تقویت ایمان در خود بپردازید تا این نظام سالیان سال باقی بماند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: