نسخه چاپی

دانشگاه‌های خارجی مورد تائید وزرات بهداشت معرفی شدند

با بررسی‌های كارشناسی مدنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و درنظر گرفتن دانشگاه‌های برتر در رتبه بندی‌های OS، Times و Shanghai لیست نهایی دانشگاه‌های خارج از كشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی‌های سال تحصیلی ۱۹ ـ. ۲۰۱۸ در رشته‌های علوم پزشكی تهیه شد.

به گزارش نما، وزارت بهداشت دانشگاه‌های خارجی مورد تائید در سال تحصیلی جدید میلادی را اعلام کرد.

وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر بررسی‌های ویژه این وزارتخانه، نظام‌های رتبه بندی QS، Times و Shanghai که بعضا از پراستنادترین نظام‌های رتبه بندی جهانی است را ملاک عمل قرار داده و سالانه فهرست دانشگاه‌های خارجی مجری آموزش علوم پزشکی که مورد تایید می‌باشند را منتشر می‌کند.

در این راستا با بررسی‌های کارشناسی مدنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درنظر گرفتن دانشگاه‌های برتر در رتبه بندی‌های OS، Times و Shanghai لیست نهایی دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی‌های سال تحصیلی ۱۹ ـ. ۲۰۱۸ در رشته‌های علوم پزشکی تهیه شد.

در این لیست ۶۴۵ دانشگاه از کشور‌های مختلف مورد تایید وزارت بهداشت قرار دارند که با تایید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مطابق با رای صادره در دویست و سی و دومین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور ۲۶ شهریور سال جاری تصویب شد.

این لیست سالیانه مورد بازنگری قرار گرفته و از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۸ صرفا دانشگاه‌های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید بوده و مدارک صادره طبق ضوابط قابل ارزشیابی است.

ضروری است تا متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خارجی از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۸ صرفا به دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه و به این نکته دقت داشته باشند که در صورت تحصیل در دانشگاه‌هایی غیر از ۶۴۵ دانشگاه تایید شده، پس از فراغت از تحصیل، مدارک ایشان ارزشیابی نخواهد بود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...