نسخه چاپی

امارات: در مبارزه با تروریسم به مصر كمك می كنیم

رئیس‌جمهور مصر كه به امارات سفر كرده است با حاكم دبی و ولی‌عهد ابوظبی دیدار و درباره تحولات منطقه گفت‌‌وگو كرد.

به گزارش نما، «عبدالفتاح السیسی» که روز سه‌شنبه (دیروز) به امارات سفر کرده است با «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی و «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفت‌وگو کرد.

السیسی دیروز وارد امارات شد و مورد استقبال ولی‌عهد ابوظبی و مقامات ارشد این کشور قرار گرفت.

این دومین سفر السیسی به امارات طی هشت ماه گذشته از زمان آغاز بحران روابط چهار کشور عربی (امارات، بحرین، عربستان، مصر) با قطر است.

روزنامه «الحیاة» در این باره نوشت که دو طرف در این نشست پاره‌ای از مسائل دارای اهتمام مشترک و آخرین تحولات منطقه به خصوص خسارت‌هایی را که به امنیت کشورهای عربی و ثبات آن وارده آمده و نیز راهکارهای مبارزه با افراطی‌گری، خشونت، تروریسم، خشکاندن منابع تروریسم و افکار و ایدئولوژی مورد بررسی قرار دادند.

مقامات امارات همچنین تأکید کردند که روابط بین ابوظبی و قاهره بر ارکان قوی و تفاهم درباره مسائل و پرونده‌های منطقه‌ای و بین‌المللی متمرکز است.

السیسی نیز به نوبه خود ایفای نقش امارات در حمایت و تقویت اقدام مشترک عربی و مقابله با چالش‌هایی که منطقه با آن مواجه است، ستود و روابط قاهره با ابوظبی را «نمونه همکاری استراتژیک بین کشورهای عربی» توصیف کرد.

دو طرف همچنین ضرورت حفظ یکپارچکی و حاکمیت کشورهای بحران‌زده، تقویت تلاش‌های مشترک عربی برای تحقق منافع ملت‌های عرب و تشریک مساعی جامعه جهانی برای مقابله با آفت تروریسم و افراطی‌گری را مورد تأکید قرار دادند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...