نسخه چاپی

بازگشت مهاجران افغانستانی از پاكستان

رئیس جمهوری افغانستان اعلام كرد كه دولت كابل در تدارك ایجاد زمینه های لازم جهت بازگشت كامل مهاجران افغانستانی از پاكستان تا ۲ سال آینده است.

به گزارش نما، «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان طی اظهاراتی اعلام کرد که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۹ این کشور، در زمان معین آن از اولویت های دولت کابل است.

وی افزود که مردم افغانستان برای شفافیت انتخابات همکاری کنند و از هم اکنون کار نظارت بر این انتخابات را آغاز کنند.

غنی در ادامه گفت که دولت وحدت ملی افغانستان در نظر دارد تا ۲ سال آینده تمام مهاجران افغانستانی را از پاکستان به این کشور بازگرداند و دولت افغانستان در حال فراهم کردن مقدمات لازم در این زمینه است.

وی همچنین گفت که مقر ریاست جمهوری محلی برای گفتمان ملی است. ما باید روی مسائل ملی بحث کنیم تا راه حل معقولی برای آن بیابیم زیرا افغانستان در انحصار هیچ کس نیست و به ملت این کشور تعلق دارد.

رئیس جمهوری افغانستان همچنین گفت که مساله بنیادی تشکیل ساختار قدرت را قانون اساسی این کشور حل کرده و ارزش‌های این قانون، ارزش‌های جهاد است و ما موظف به اجرای آن هستیم.

وی خطاب به مخالفانش نیز گفت که اگر قدرت سیاسی بر مبنای رای مردم است، باید همه به صورت مشترک برای بهبود وضعیت موجود کار کنیم، تا آروزی ۴۰ ساله مردم افغانستان که تحقق صلح و پیشرفت اقتصادی است، برآورده شود.

غنی افزود که دولت افغانستان در کنفرانس کابل طرح خود را ارائه خواهد کرد، اما کسانی هستند که صلح نمی‌خواهند و این به خاطر منافع و وابستگی آنها به دیگران است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...