نسخه چاپی

هنوز ۳۸۰ میلیون از استقلال طلبكاریم

شجاعی گفت: مبلغ دو قرارداد آخر مرحوم پورحیدری با استقلال ۴۳۰ میلیون بود كه از مبلغ ۵۰ میلیون به ما پرداخت شده است.

به گزارش نما، نایب رئیس کمیته توسعه و بهبود بانوان کشورهای اسلامی، عضویت در کمیته طب ورزشی فدراسیون پزشکی و کشورهای اسلامی، نایب رئیس فدراسیون گلف، مدیریت کمیته بانوان فدراسیون فوتبال همراه با عضویت در هیات رئیسه فدارسیون فوتبال همراه با ۷ سال نایب رئیسی این فدراسیون بخشی از کارنامه مدیریت ورزشی فریده شجاعی بود. البته حالا و بر اساس یکی از جدیدترین حکم های صادر شده در ورزش باید نایب رئیسی فدراسیون بسکتبال را هم به این کارنامه اضافه کرد.

رامین طباطبایی که بعد از آغاز به کار خود در فدراسیون بسکتبال خیلی زود جابه جایی ها در این فدراسیون را آغاز کرد، پس از تغییر مدیریت کمیته داوران، مسابقات وکادر فنی تیم ملی بسکتبال به سراغ هیات رئیسه فدراسیون خود رفت و در اولین اقدام مسئولیت نایب رئیسی بانوان که سال ها در اختیار فاطمه کرم زاده بود را به فریده شجاعی سپرد.

این در حالی است که فریده شجاعی طی دو سه سال گذشته و در واقع بعد از پایان همکاری با فدراسیون فوتبال، از مدیریت ورزش دور بود و حالا در بازگشت به این عرصه با اهالی غیر از فوتبالی ها آغاز به کار کرده است.

همین موضوع بهانه ای شد برای خبرنگار ما تا با فریده شجاعی، همسر مرحوم منصور پورحیدری در مورد این تصمیم و انتصاب انجام شده، برنامه های مورد نظر برای بسکتبال بانوان و البته مسائل پیرامون فوتبال و استقلال گفتگو کند.

با نایب رئیس قبلی بسکتبال در استقلال هم باشگاهی بودم

فریده شجاعی در مورد اینکه به عنوان یک مدیر فوتبالی وارد بسکتبال شده، گفت: البته این حضور خیلی هم بی ربط نیست؛ رشته اصلی من بسکتبال بود و حتی مربیگری بدنسازی بسکتبال را هم در کارنامه فعالیت های خود دارم. من با کرم زاده که چند سال نایب رئیس فدراسیون بسکتبال بود، سالها در استقلال هم باشگاهی بودم البته چون به فوتبال علاقه مند بودم، همزمان فوتبال هم بازی می کردم.

وزارت ورزش از ورودم به بسکتبال حمایت کرد

وی ادامه داد: البته من قبل از فوتبال در فدراسیون گلف نایب رئیس بودم اما از آنجا که درکارنامه ورزشی فعالیت های بسکتبالی هم دارم و چون رئیس جدید فدراسیون (رامین طباطبایی) از من و سابقه کاری ام شناخت داشتند، پیشنهاد مسئولیت این بخش از فدراسیون را به من دادند. این موضوع چند هفته پیش مطرح شد. وزارت ورزش هم موافق آن بود و حتی حمایت های لازم را از من داشت و اینگونه شد که وارد فدراسیون بسکتبال شدم تا در بخش نایب رئیسی این فدراسیون همکاری کنم.

محک نخوردن تیم ملی بسکتبال یک مسئله است!

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: به فدراسیون بسکتبال رفتم تا از نزدیک محل کارم را ببینم و با شرایط آشنا شوم. باید از کرم زاده تشکر کنم به خاطر زحماتی که طی سالهای گذشته برای بسکتبال بانوان داشت. طی این مدت پیشرفت خوبی در بسکتبال بانوان ایجاد شد. در کل الان بسکتبال بانوان موقعیت خوبی دارد به خصوص اینکه مشکلی به نام حضور محجبه در میادین بین المللی وجود ندارد. البته تیم بانوان ابتدای راه است و هنوز محک نخورده و همین یک مسئله است. باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که شاهد حضور موفق تیم بانوان در میادین باشیم.

به یک سند راهبردی نیاز است

شجاعی با اشاره به اینکه اعتقاد دارم برای مدیریت باید یک سند راهبردی داشت، حتی اگر یک صفحه باشد چراکه باید در این سند باید مشخص شود که از کجا به کجا خواهیم رسید، تصریح کرد: بسکتبال رشته ای است که علاقه مندان زیادی دارد و خوشبختانه پتانسیل های خوبی هم در این رشته وجود دارد. اگر هزینه کافی در این رشته انجام شود و حمایت های لازم صورت گیرد، می توان جایگاه مناسب را به دست آورد. حق بسکتبال، حضور موفق در میادین بین المللی است و برای این موضوع باید لیگ داخلی سازمان دهی شود و برای استعدادیابی هم برنامه ریزی کاملی داشت. در کل این که برنامه هایم در سه محور کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت پیگیری می شود.

همه می دانند که در فوتبال به من کم لطفی شد

همسر مرحوم منصور پورحیدری در ادامه این گفتگو با یادآوری دوران همکاری با فدراسیون فوتبال به عنوان نایب رئیس و عواملی که منجر به پایان همکاری شد، خاطرنشان کرد: تقریباً همه این موضوع را می دانند که کم لطفی هایی به من شد؛ به هر حال من طی سالها حضور در فدراسیون فوتبال به عنوان نایب رئیس، زحمات زیادی کشیدم به خصوص برای موضوع حجاب بانوان رایزنی های زیادی کردم تا بانوان کشورمان بتوانند حضور محجبه در میادین بین المللی داشته باشند.

در کنفدارسیون فوتبال آسیا فریادها زدم

وی در این رابطه ادامه داد: در دوره مدیریتی من بود که فوتسال بانوان در ایران مطرح شد به هر حال نقطه قوت بخش بانوان در فدراسیون، فوتسال بود که برنامه های آن را خیلی خوب پیش بردیم طوری که دو سال پیش تیم ایران قهرمان آسیا شد. من چهار سال در کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا و در رابطه با فعالیت های بانوان ایران فریادها زدم. به شدت پیگیر بودم تا مسابقات باشگاه های آسیا راه اندازی شود. در واقع بعد از آسیایی شدن فوتسال، برگزاری این رقابت ها هدف دوم من بود که بی نتیجه ماند. این در حالی است که اگر این رقابت ها برگزار می شد و تیم های ایرانی هم درآن شرکت می کردند، می توانستیم اسپانسرهای داخلی زیادی جذب کنیم.

هنوز نمی دانم چه دست هایی باعث جدایی من از فوتبال شد

همسر مرحوم منصور پورحیدری با تاکید بر اینکه می توانم بگویم در اوج فعالیت های بانوان همکاری من با فدراسیون فوتبال پایان یافت، اظهارداشت: من اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدتی برای این فدراسیون در نظر گرفته بودم اما اهداف بلندمدت من به بار ننشست. سال آخری که باید برای آنها و برنامه هایی که انجام داده بودم نتیجه می گرفتم، در حقم کم لطفی شد و واقعا هم نمی دانم چه دست هایی در کار بود که باعث جدایی من از فدراسیون فوتبال شد. من در نهایت صحت و سلامت کار می کردم اما خودم هم نفهمیدم چه شد که از فدراسیون رفتم.

امروز متوجه توصیه های چندسال پیش منصور می شوم

نایب رئیس جدید بانوان فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: همسرم همیشه می گفت که خودت را آلوده فوتبال نکن؛ او تأکید داشت که آلودگی فوتبال زیاد است. آن موقع من خیلی متوجه این گونه صحبت ها نمی شدم اما الان متوجه می شوم که خیلی از این کم لطفی ها نوعی آلودگی است. از جمله همین بی مهری ها و ناحقی ها که در حق خود من شد. اگر پسر من وارد فوتبال می شد احتمالاً یکی از بهترین بازیکنان بود. به خصوص اینکه فیزیک مناسب دارد و استعداد فوتبالی اش هم زیاد است. به جرأت می گویم که الان هم می تواند بهترین آنالیزورها باشد.

بعد از جدایی از فوتبال پیشنهاد همکاری دیگری نداشتم

وی تصریح کرد: ۵۰ سال در خدمت ورزش بودم، نمی توانم به این عرصه و به خصوص فوتبال آن عِرقی نداشته باشم اما دلخوری هایی هم وجود دارد که گاهی باعث سردی برای ادامه کار و فعالیت می شود. ضمن اینکه طی دو سال گذشته پیشنهاد رسمی برای همکاری از طرف هیچ فدراسیون و باشگاهی نداشتم.

نمی دانم چه شد که عضو هیات مدیره استقلال نشدم

شجاعی در پاسخ به این پرسش که «در مقطعی هم صحبت هایی مبنی بر حضور شما در هیات مدیره استقلال مطرح بود. چه شد که به نتیجه نرسید؟»، گفت: در رابطه با عضویت در هیات مدیره استقلال صحبت جدی با من نشد اما به نظرم صحبت هایی در سطح وزارت ورزش و باشگاه استقلال مطرح شده بود. حتی حس می کردم مسئولان وزارت ورزش از عضویت من در هیات مدیره استقلال، استقبال داشتند اما رسماً و به طور جدی صحبتی با من نشد. این هم موضوعی بود که دلیل آن را خودم هم متوجه نشدم اما قطعاً صحبت هایی مطرح بود که این قدر زیاد شنیده می شد. به هر حال سلیقه مدیریت باشگاه تعیین کننده بود.

هنوز ۳۸۰ میلیون از استقلال طلبکاریم

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «وضعیت طلب مرحوم پورحیدری از باشگاه استقلال به کجا رسید؟»، گفت: طلب مرحوم پورحیدری از استقلال همچنان به قوت خود باقی است. البته که مسئولان باشگاه اعلام کرده اند در اسرع وقت بدهی خود را پرداخت می کنند که امیدوارم این اتفاق بیفتد. مرحوم پورحیدری ۵۰ سال برای استقلال زحمت کشید، خیلی از مواقع شخصا برای تیم هزینه می کرد. او از زندگی خود برای باشگاه هزینه کرد که حتی مدارکش هم وجود دارد، چون عشق زیادی به استقلال داشت. من مانند منصور اصلا تا به امروز ندیده ام. مبلغ دو قرارداد آخر مرحوم پورحیدری با استقلال ۴۳۰ میلیون بود که از مبلغ ۵۰ میلیون به ما پرداخت شده است. این ۵۰ تومان هم زمان بیماری پورحیدری و وقتی وی در بیمارستان بستری بود، پرداخت شد. در هر صورت مسئولان قول داده اند مابقی آن را هم بدهند اما تا به امروز خبری نشده است.

استقلال در حضور پرسپولیس نمی تواند قهرمان شود

فرید شجاعی در پایان این گفتگو در مورد وضعیت استقلال در رقابت های لیگ برتر و لیگ قهرمانان گفت: خوشبختانه استقلال به مرور وضعیت بهتری در لیگ پیدا کرد و خود را پیدا کرد. پیشرفت این تیم در نتیجه گیری ها کاملاً محسوس است. با همه اینها اینکه استقلال قهرمان شود، خیلی سخت است چون پرسپولیس خیلی خوب در حال پیش رفتن است و وضعیت خوبی دارد اما استقلال خیلی راحت می تواند با وجود همه مشکلاتی که داشته، نایب قهرمانی شود. در جام حذفی می تواند عنوان قهرمانی را به دست آورد و فکر می کنم برای ما طرفداران این تیم، همین نایب قهرمانی در لیگ و قهرمانی در جام حذفی کافی باشد. در مورد لیگ قهرمانان هم پیش بینی نتایج خیلی سخت است. ابتدای راه شرایط به گونه ای است که فکر می کنیم می توان تیم ها را راحت از پیش رو برداشت اما هرچه به جلو می رویم سختی کار بیشتر مشخص می شود. اما در نهایت امیدوارم که امسال طلسم شکسته شود و یکی از تیم های ایرانی بتواند قهرمان آسیا شود و طبیعی است که در وهله اول می خواهم این عنوان برای استقلال باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...