نسخه چاپی

پنتاگون برنامه ترامپ برای تجسس كشتی ها در كره شمالی را تایید نكرد

وزارت دفاع آمریكا از تایید برنامه‌های این كشور برای توقف و بازرسی كشتی‌ها در آسیای شرقی خودداری كرد.

به گزارش نما، وزارت دفاع آمریکا روز جمعه از تایید برنامه‌های گزارش شده این کشور برای متوقف کردن و جستجوی کشتی‌ها در آسیای شرقی، که به نظر با هدف ممانعت از دور زدن احتمالی تحریم‌های کره شمالی است، امتناع کرد.

رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات رسمی، که نخواستند نامشان فاش شود، گزارش دادند که آمریکا در حال گفتگو با متحدان منطقه‌ای خود درباره اعزام گارد ساحلی برای توقف قاچاق سوخت به کره شمالی است. این اقدام در جهت تحت فشار قرار دادن پیونگ یانگ برای کنار گذاشتن «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای» کره شمالی عنوان شده است.

سرهنگ دوم کریستوفر لوگان، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به اسپوتنیک گفت: وزارت دفاع به تعهداتش برای حمایت از اعمال فشار حداکثری بر کره شمالی پایبند است اما ما درباره تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها و اقدامات آتی صحبت نخواهیم کرد.

دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی اعمال کرده است که به گفته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بزرگترین بسته تحریمی علیه کره شمالی تاکنون است و حمل و نقل نفت و زغال‌سنگ را شامل می‌شود. تحریم‌های سوختی شامل یک فرد حقیقی، 28 کشتی و 27 شرکت حمل و نقل دریایی از جمله 16 شرکت کشتیرانی کره شمالی می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار گزارشی درباره اقدامات کره شمالی در زمینه حمل و نقل، درباره احتمال اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورهای که به صادرات و واردات کالا به کره شمالی کمک می‌کنند، هشدار داد.

در عین حال دفتر نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد واشنگتن طرح‌های پیشنهادی خود برای توقف فعالیت‌های قاچاق غیرقانونی دریایی به کره شمالی برای دستیابی به نفت وزغال سنگ را به کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل ارائه داده است.

این دفتر اعلام کرد نماینده آمریکا در سازمان ملل امروز این فهرست را به کمیته تحریم شورای امنیت ارائه کرد.

همچنین ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا اعلام کرد اگر تحریم‌های جدید علیه کره شمالی آنطور که انتظار می‌رود جواب ندهد آمریکا مرحله دوم تحریم‌ها را اعمال خواهد کرد. فاز دوم تحریم‌ها ممکن است بسیار سختگیرانه‌تر و ناخوشایندتر برای دنیا باشد.


۱۳۹۶/۱۲/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...