نسخه چاپی

استقبال عرب‌زبان‌ها از خاطرات سردار سلیمانی

اخیراً كتابی از خاطرات سردار سلیمانی مربوط به دوران دفاع مقدس در لبنان منتشر شد. انتشار این اثر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه بود.

به گزارش نما، چندی پیش کتاب خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس از سوی انتشارات جمعیت المعارف لبنان منتشر و در بازار کتاب این کشور توزیع شد. انتشار این اثر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه بود و در این مدت، برخی از مخاطبان کتاب با انتشار بخشی از اثر یا اظهار نظر درباره مطالب مندرج در این کتاب، نسبت به انتشار این اثر واکنش نشان دادند.

حوراء حمدان در یادداشتی درباره این کتاب می‌نویسد: این اثر خاطرات سردار سلیمانی از قهرمانانی است که در دفاع مقدس حضور داشتند. مطالعه این کتاب را از دست ندهید، در این کتاب، صحنه‌های عرفانی از هشت سال دفاع مقدس ترسیم شده و بیانگر تجربیات اوست.

زینت اوادا، از دیگر مخاطبان عرب‌زبان این اثر است که با انتشار بخشی از زندگی‌نامه سردار سلیمانی که از زبان خودش در کتاب منتشر شده، دیگر کتابخوانان را به مطالعه این کتاب تشویق کرده است.

سلیم حریری از دیگر کسانی است که نسبت به انتشار خاطرات سردار سلیمانی در لبنان واکنش نشان داده و نوشته است که سردار سلیمانی نماد عزت است، باید اجازه دهیم تا نسل آینده نیز این ویژگی‌ها را از او بیاموزند.

حیدر علی از دیگر کاربران فضای مجازی است که کتاب‌دوستان را با انتشار بخشی از مطالب اثر، به مطالعه این خاطرات ترغیب کرده و می‌نویسد که این کتاب ارزش خواندن را دارد.

بخش نخست کتاب «قاسم سلیمانی ذکریات وخواطر» با معرفی سردار از زبان خودش آغاز می‌شود. کتاب در دیگر بخش‌ها به نقل خاطراتی از او در عملیات‌های مختلف مانند کربلای 5 و همچنین صحبت‌های سردار سلیمانی درباره برخی از شهدا و فرماندهان هشت سال جنگ تحمیلی مانند شهید زین‌الدین، شهید همت و ... می‌پردازد.

جمعیت المعارف لبنان تاکنون آثار متعددی درباره دفاع مقدس را به زبان عربی در این کشور منتشر و توزیع کرده است. از جمله آثاری که تاکنون از سوی این انتشارات منتشر شده و مورد استقبال قرار گرفته است، کتاب «پایی که جاماند» نوشته سید ناصر حسینی‌پور است که به گفته مسئولان این انتشارات، تاکنون بیشترین استقبال را در میان مخاطبان عرب‌زبان این کشور داشته است. «دختر شینا»، «سلام بر ابراهیم»، «خاک‌های نرم کوشک» و ... از جمله آثاری هستند که از سوی این مرکز ترجمه و منتشر شده‌اند.

۱۳۹۶/۱۲/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: