نسخه چاپی

عضوگیری یك هوادار انگلیسی داعش از میان كودكان

دادگاهی در انگلیس یك هوادار بریتانیایی گروه وهابی-صهیونیستی داعش را در اتهامات وارده مبنی بر تلاش برای اجرای عملیات تروریستی در پایتخت این كشور و تلاش برای عضوگیری از میان كودكان مجرم شناخت.

به گزارش نما، دادگاهی در انگلیس یک هوادار بریتانیایی گروه وهابی-صهیونیستی داعش را در اتهامات وارده مبنی بر تلاش برای اجرای عملیات تروریستی در پایتخت این کشور و تلاش برای عضوگیری از میان کودکان مجرم شناخت.

عمر حق ۲۵ ساله، تحت پوشش تدریس مسائل دینی، به کودکان ۱۱ تا ۱۴ ساله فیلم‌های خشونت بار افراطی از جمله تصاویر مربوط به گردن زدن نمایش می‌داد.

دین هیدون «Dean Haydon»، رئیس واحد ضد تروریستی پلیس لندن اظهار داشت: «طرح او ایجاد ارتشی از کودکان برای شرکت در حملات تروریستی در لندن بود».

بر اساس این گزارش، عمر حق تلاش می‌کرد در مدرسه علوم دینی خصوصی خود واقع در شرق لندن، به ۱۱۰ کودک برای اجرای اهدافش آموزش دهد. در حال حاضر، ۳۵ نفر از این کودکان تحت پیگرد قضایی قرار دارند.

دادسرای لندن اعلام کرد شش تن از شاگردان عمر حق نیز در دادگاه اظهار داشتند که او حمله به اهدافی مانند برج «بیگ بن»، سربازان گارد سلطنتی، یک مرکز تجاری بزرگ، چند بانک یا دفاتر نهاد‌های رسانه‌ای را در سر داشت.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: