نسخه چاپی

اجرای موزیك های شاد گروه آلمانی برای مخاطبان ایرانی

نشست رسانه ای كنسرت گروه موسیقی «شیلر» با حضور كریستوفر ون دیلن برگزار شد و سرپرست این گروه اعلام كرد كه در كنسرت جدید خود قطعات شاد و ریتمیك را برای مخاطبان ایرانی اجرا می كند.

به گزارش نما، کریستوفر ون دیلن به همراه تهیه کنندگان کنسرت گروه «شیلر» امروز شنبه ۱۲ اسفند در نشست رسانه ای جدیدترین کنسرت این گروه در ایران حضور پیدا کردند. ون دیلن در ابتدای این نشست ضمن اظهار خوشحالی از حضور مجدد در ایران و برگزاری کنسرتی دیگر، گفت: هنرمند وقتی هنرش را اجرا می کند این توقع را ندارد که موزیکش مورد علاقه دیگران باشد. تصور نمی کردم که موزیک سال ها پیش ام در ایران این همه طرفدار داشته باشد.

وی در ادامه درباره اینکه چرا قطعات با کلام گروه «شیلر» را که بیشتر از قطعات بدون کلام گروه در دنیا شناخته می شود و طرفدار دارد در ایران اجرا نمی کند، افزود: گروه «شیلر» ۲ فاز موسیقی بدون کلام و موسیقی با کلام دارد. ما در اروپا ۷۸ کنسرت موسیقی بدون کلام داشتیم. امیدوارم بتوانم در دور بعدی کنسرت گروه در ایران، موسیقی با کلام هم اجرا کنم.

سپس مهدی کاشی از تهیه کنندگان کنسرت گروه «شیلر» درباره اینکه با توجه به لغو برخی کنسرت ها آیا برای برگزاری این کنسرت مشکلی وجود داشته یا نه، یادآور شد: طی ۱۸ سالی که در عرصه موسیقی فعالیت می کنیم حاشیه ای برای برگزاری کنسرت نداشتیم. کنسرتی از سوی دولت لغو نشده بلکه برخی کنسرت ها به دلیل جوان بودن و تجربه کم داشتن تهیه کننده برای انجام برنامه ریزی های لازم به منظور برگزار کنسرت، لغو شده اند.

در ادامه ون دیلن با اشاره به ساخت قطعه «برلین - تهران» و اجرای آن در کنسرت جدید «شیلر» در ایران، درباره استفاده از سازهای ایرانی در ساخت این قطعه، اظهار کرد: در این قطعه از ریتم های ایرانی بهره برده ام ولی صدای سازهای ایرانی را در آن نگنجانده ام.

وی درباره اینکه آیا بعد از ۲ سفری که به ایران داشته نسبت به موسیقی و هنرمندان موسیقی ایران شناخت بیشتری پیدا کرده است یا نه، گفت: موزیک ایرانی را بیشتر شناختم ولی نام هنرمندان ایرانی را نمی دانم. سازهای سنتی ایرانی خیلی برای مان جالب است و سعی می کنم صدای این سازها را در موسیقی ام بگنجانم.

سرپرست گروه موسیقی «شیلر» درباره قطعات مدنظر خود برای اجرا کنسرت جدید گروه در ایران، یادآور شد: هدف من این است که ببینم مخاطب چه می خواهد و از این رو مدام مانند یک آدم تازه کار، از نو کار را شروع می کنم تا کار تکراری انجام ندهم. برایم جالب بود که در ایران خیلی مشتاق و طرفدار دارم. موزیک هیجان خودش را دارد و من در کنسرت هایم توجه می کنم که مخاطبان به لحاظ حسی با کدام قطعات بیشتر ارتباط برقرار می کنند.

ون دیلن ادامه داد: در کنسرت اول دیدم که مخاطبان ایرانی با قطعات ریتمیک تر ارتباط بیشتری برقرار می کنند از این رو در کنسرت جدید گروه، قطعات شاد و ریتمیک تر را اجرا می کنیم. ضمن اینکه در این کنسرت از گیتار الکتریک هم استفاده می کنیم.

وی درباره تغییر تصویری که پس از سفر به ایران و برگزاری کنسرت با توجه به اخبار منفی منتشر شده درباره ایران در رسانه های غربی داشته، تأکید کرد: نباید بر اساس اخباری که در رسانه های مختلف منعکس می شود درباره فرهنگ و امنیت یک کشور تصمیم گرفت زیرا تصویر واقعی زمانی شکل می گیرد که به آن کشور سفر کنید و از نزدیک در آنجا حضور داشته باشید. من از اینکه به ایران آمدم بسیار خوشحالم.

سرپرست گروه «شیلر» درباره انتخاب تالار بزرگ وزارت کشور برای برگزاری کنسرت گروه، بیان کرد: این سالن اتمسفر خوبی دارد و برای برگزاری کنسرت حتی از برخی سالن های اروپا نیز بهتر است.

در بخش پایانی این نشست نیز مهدی کاشی از تهیه کنندگان این کنسرت، درباره دلایل برگزار نشدن چندین کنسرت از جمله کنسرت «یانی» در ایران، یادآور شد: مجوز برگزاری آن کنسرت گرفته شد ولی تجهیزات مان برای برگزاری این کنسرت قابل قبول نبود و در حال تدارک تجهیزات لازم هستیم.

وی ادامه داد: ما اردیبهشت سال ۹۷ هر ماه یک کنسرت نیوایج از ایتالیا برگزار می کنیم و بعد از آن هر ماه یک سورپرایز برای علاقه مندان به موسیقی داریم که برگزاری کنسرت گروه «کنی جی» از جمله آن ها است.

کاشی اظهار کرد: روند خوبی در صدور مجوز برگزاری کنسرت ها شکل گرفته و ما از الان مجوز کنسرت های سال آینده را گرفته ایم. نیروی انتظامی نیز به روند صدور مجوزهای خود سرعت بخشیده است. امیدوارم بتوانیم با این حمایت ها تبادل فرهنگی خوبی با کشورهای دیگر داشته باشیم و به دنیا بگوییم که ایران آنقدر امن هست که می توان در آن کنسرت برگزار کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...