نسخه چاپی

افشای یك راز درباره داماد ترامپ

چارلز كوشنر، پدر داماد رئیس‌جمهوری آمریكا آوریل با علی شریف العمادی، وزیر دارایی قطر در نیویورك دیدار كرد و خواستار سرمایه‌گذاری دولت قطر در یك برج شركت‌های كوشنر واقع در منهتن شد.

به گزارش نما، شرکت املاک خانوادگی مشاور ارشد کاخ سفید و داماد رئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته پیش از بروز بحران دیپلماتیک قطر با عربستان، امارات، بحرین و مصر خواستار سرمایه‌گذاری دولت دوحه شده بود.

منابع مطلع به اینترسپت گفتند چارلز کوشنر، پدر داماد رئیس‌جمهوری آمریکا آوریل با علی شریف العمادی، وزیر دارایی قطر در نیویورک دیدار کرد و خواستار سرمایه‌گذاری دولت قطر در یک برج شرکت‌های کوشنر واقع در منهتن شد.

براساس این گزارش، این دو مقام و مشاورانشان ۳۰ دقیقه گفت‌وگو کردند و دیدار دیگری هم یک روز بعد در محل برج در خیابان پنجم انجام شد. وزیر دارایی قطر در جلسه دوم حضور نداشت و این معامله هرگز تکمیل نشد. ساختمان خیابان پنجم گل سر سبد تجارت املاک خانواده کوشنر است و سوالات بسیاری را درباره تضاد منافع جارد کوشنر و سمت او در کاخ سفید ایجاد کرده است.

شرکت‌های کوشنر ساختمان مذکور را در سال ۲۰۰۷ به قیمت ۱.۸ میلیارد دلار خریداری کرد. کوشنر پیش از استعفا از سمتش و پیوستن به دولت ترامپ، طرحی ۷.۵ میلیارد دلاری برای توسعه مجدد این آسمان‌خراش ۴۱ طبقه ارائه کرد و براساس گزارش‌ها، به دنبال سرمایه‌گذار خارجی در این پروژه بود تا از بدهی‌های هنگفتش که ظاهرا ۱.۴۴۸ میلیارد دلار است، بکاهد.

دیدار چارلز کوشنر و وزیر دارایی قطر چند هفته پیش از آن انجام شد که گروهی از کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان، امارات، مصر و بحرین مناسبات دیپلماتیک با قطر را محدود کرده و تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی را ببندند. این کشورها دولت قطر را به حمایت از گروه‌های افراطی از جمله القاعده و اخوان المسلمین متهم می‌کنند. کشورهای دیگری هم بعدا به کشورهای تحریم‌کننده پیوستند. با این حال، قطر تمامی اتهامات را رد می‌کند.

در آن زمان ترامپ که تازه از سفر به ریاض بازگشته بود، طرف این چهار کشور عربی را گرفت. عربستان فشارها بر ایالات متحده آمریکا را افزایش داده بود تا اقدامات ادعایی قطر در حمایت از تروریسم را محکوم کند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: