نسخه چاپی

بررسی خلع سلاح هسته‌ای كره شمالی در سفر هیئت كره جنوبی به پیونگ‌یانگ

فرستاده ویژه رئیس‌جمهور كره جنوبی در سفرش به كره شمالی موضوع خلع سلاح هسته‌ای این كشور را با مقامات پیونگ‌یانگ مطرح می‌كند.

به گزارش نما، فرستاده ویژه مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی، روز دوشنبه اعلام کرد در سفرش به کره شمالی موضوع خلع سلاح هسته‌ای این کشور و برقراری صلح پایدار در شبه‌جزیره کره را با مقامات این کشور مطرح خواهد کرد.

«چونگ ایوی یونگ»، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور کره جنوبی، این مطلب را در آستانه دیدار دو روزه‌اش از کره شمالی و گفتگوی احتمالی با کیم جونگ اون، رهبر این کشور، مطرح کرد.

اگر او با رهبر کره شمالی دیدار کند، در واقع نخستین مقام کره جنوبی خواهد بود که از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون پس از مرگ پدرش در اواخر سال ۲۰۱۱ با او دیدار شخصی خواهد داشت.

آسوشیتدپرس نوشت آزمایش‌های تسلیحاتی سال گذشته کره شمالی نگرانی‌ها را درباره احتمال وقوع جنگ افزایش داده است، اما رهبر کره شمالی در تلاش برای استفاده از فرصتی است که به دنبال حضور این کشور در رقابت‌های ماه گذشته المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره جنوبی ایجاد شده است.

اگر کره شمالی تمایل خود را برای خلع سلاح نشان دهد، این امر می‌تواند سرآغازی برای گفتگو‌های بین پیونگ یانگ و واشنگتن برای رفع بن‌بست هسته‌ای کره شمالی باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...